Kış mevsiminin bir türlü bitmemesi

Normalde sonbahar kış en sevdiğim mevsimlerdir. Ama bu sene bitmek bilmedi sanki ya da sürekli evde olduğumuz için geçmek bilmiyor. Sürekli hava ne zaman ısınacak hala bir sıcak hava dalgası gelmedi mi diye kontrol ediyorum umutsuzca...
Sizde de benzer bir his var mı; yoksa git köşende yazı bekle, bana dokunma sıcaklar gelmesin mi diyorsunuz?

Bu sene kış yersiz uzadı, katılıyorum. Nisan in ortasında kazak üstüne hırka giymek istemiyoruz, giyince keyfimiz kaçıyor.

  • epistemic_regress  (12.04.21 00:32:16)
Aşırı derecede katılıyorum sana, üşümekten yoruldum, eskiden sevdiğim soğuk havayı 1-2 senedir hiç sevmiyorum, soğuk, rüzgar, kapalı hava ve kötü havalarda yağan yağmur yaşama sevincimi emiyor. İncecik giyinmek ve ısınmak istiyorum.

  • alfred  (12.04.21 00:39:00)
kesinlikle katiliyorum.
sahsen katilmanin da otesinde elimde deliller var :)
gecen yil nisan ayinda sokaga cikma yasagi olan gunlerde evin penceresinden bir dunya fotograf cekmisim, bugunlerde tum agaclar yemyesil yapraklanmis durumdaymis. bu yil ise daha yeni yeni yapraklaniyorlar. bu yilin nisani gecen yilin marti gibi.
bu yil nisan daha soguk geciyor.
  • la lykia  (12.04.21 00:46:12)
Doğru. Nisanın ortasında halen deli gibi kar yağıp duruyor. kahrolsun kış.

  • heathen  (12.04.21 01:15:32)
Yether yeminlen yether. Pijamamı çorabıma tıkıştırmaktan bıktım artık, her seferinde kendimi "olm bu hareket sana yakışmadı" ile "üşümekten iyidir olm hem ayakların üşürse çocuun olmaz" demek arasında bulmaktan gına geldi!

  • Jux  (12.04.21 01:25:32)
ben de düzenli koşuya çıkarım, motosiklete binerim. her seferinde içlik dahil 10 kat giymekten aşırı bıktım. yeter artık bu sene acayip sıktı bu soğuklar. ilk defa bu sene bu kadar soğuktan tiksindim.

  • diffarentiationation  (12.04.21 02:00:31)
her gün erik gelmiş mi diye kontrol ediyorum, yok.............

  • owaki  (12.04.21 02:01:20)
bu günlerdeki soğuk son diyorlar, yarından itibaren herhalde ısınır ve kalır öyle...

  • passion rules the game  (12.04.21 07:51:13)
Evet kesinlikle katılıyorum, bu sene bir garip.

  • roket adam  (12.04.21 09:23:13)
bkz. #climatechangeisreal

  • denizmaniaherif  (12.04.21 09:40:35)
diğer bölgeleri bilmem ama istanbulda her zaman kış geç biter geç başlar.

aslında bizim ilkokulda öğrendiğimiz mevsim algımız biraz yanlış, mesela mart kış ayıdır bahar değil.

istanbulda haziran bile bi tık serin geçer. hatta eylül hazirandan daha sıcaktır.
  • nuisance  (12.04.21 09:54:31)
Bu yıl önceki senelerden daha soğuk bir nisan olduğu kesin ama kendi adıma durumdan hiç şikayetim yok, şehirde yazdan ve yazın etkilerinden hiç hoşlanmıyorum, en basitinden yürüyüşte kulaklık bile takamayacağım, kışın güneşi çok severim, güneşli günlerde rahat rahat tadını çıkarıyorum, yazın kaçmak gerekecek güneşten, yani evet benim elimde olsa 'git köşende yazı bekle, bana dokunma sıcaklar gelmesin' derim.

  •   (12.04.21 10:01:42)
Dışarıda on saniye yürüyunce kıçıma kadar terledigim yazın gelmesini hiç istememekle beraber tam tersi asıl eskiden Mayıs'a kadar hava serin devam ederdi hep. Ilkokulda falan Mayıs'ta yaz kıyafetine geçerdik. Şu son üç dört yıldır hava erken ısınıp çok geç soğuyor. Aralık ayında 20 dereceydi bu sene tam yılbaşından önceki hafta. Ekim ayı korkunc sıcaktı Ağustosla yarisiyordu. Kış zaten çok geç geldi. Hava bi ısındı mi 6 ay sogumuyor sıcağın çaresi de yok ayriyeten.

  • sanguine  (12.04.21 16:36:08)