[]

amazon'daki ürünler orijinal mi?

yani hepsini amazon mu satıyor yoksa çeşitli kullanıcılar mı satıyor?

kitap alacağım gerçi ama: www.amazon.com.tr

ek soru: kitabı hiçbir yerde bulamayınca semtimdeki kitapçıya başka şubelerinden getirtmelerini istedim. gelince beni arayacaklar ama taa haftaya cuma. aradıklarında gitmezsem küfür yer miyim? ne olacak aslında, diğer şubede duracağına bu şubede dursun kitap :)

 
Amazon da diğer siteler gibi pazar yeri aslında ama Hepsiburada'da olduğu gibi satıcının Amazon olduğu ürünler de var. Gönderdiğiniz linkte sağ tarafta (masaüstü sitede) "Amazon.com.tr tarafından satılır ve gönderilir." diye belirtiliyor zaten.


  • himmet dayi  (01.04.21 18:15:54) 
aa evet teşekkürler.

buradan alayım madem. hem yarın getirecekler (hızlı kargo ücretsiz, ilk alışverişim amazon'dan). hem de neredeyse yarı fiyatına almış oluyorum, çok iyi.

kitapçıya da artık "tamamdır, teşekkürler" diyeceğim ama gitmeyeceğim aradıklarında.
  • hlot  (01.04.21 18:26:38) 
Arayıp ihtiyaç kalmadığını söylemek kibar bir davranış olur.
Gelecekte o kitapçıyla bir daha işiniz olmayacaksa gitmeyebilirsiniz.

  • pro9it9is9  (01.04.21 18:26:54) 
@pro: doğru aslında.

yani ayda yılda bir gidiyorum. gitsem de beni tanıyıp da niye geldin diyecek halleri yok. sürekli değişiyor zaten çalışanlar.

büyük bir kazık da atmadım yani, abartacak bir durum da yok.

amazon tarafından satılan her şey (telefon vs. de dahil) orijinaldir değil mi sonuç olarak? sanıyorum satıcısı hepsiburada olup da kullanıcıların "bu orijinal değil" dediği telefonlar olmuştu ama emin değilim.
  • hlot  (01.04.21 18:31:38 ~ 18:32:18) 
Satıcı amazon, sorunsuzdur. Yırtık filan gelirse iade edersiniz. Semtinizdeki kitapçıyı arayıp haber verin mutlaka. Sırf bu kitap için biri kalkıp diğer şubeye gidecek olabilir.


  • cosmicstring  (01.04.21 18:35:32) 
@cosmic: aynen, aradım.


  • hlot  (01.04.21 18:57:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.