ipod touch için uygulamalar

nasıl oldu bilmiyorum ama bugun kendimi mediamarkt'tan elimde ipod touch ile çıkarken buldum hiç aklımda yokken.

önerebileceğiniz uygulamalar nelerdir. yardımcı olması açısından şöyle ilgi alanlarımı sayayım.
spor, müzik, fotoğraf. bir de oyun olsun tabi. it gibi oynatacak oyun da olur. bedava olsun tabi bi de bunlar :)))

edit: msn de olsun la.

uygulama tavsiyesi vermek kolay emma; jailbreak yapmak kolay değil hacı.

neyse;

1.awesome note(alarm, not vs..programı)
2.cleartune(akort programı)
3.Tabtoolkit (gitar tablarını çalmak için)
4.ireadmusic(nota öğrenme programı)
5.beats(metronom programı)
6.guitar rock2 veya Rock band(gitarhero gibi)
7.Docs(pdf,excel,word) vs..ebook okumak için.
  • madagaskar  (22.05.10 17:35:44)
vallaha hiç jailbreak ile uğraşamam. şu an için store'daki beleş uygualamalar daha iyi olar.

  • teritori  (22.05.10 17:38:58)
ne demek kolay değil?

itunes'u aç güncelle. daha sonra spiritjb.com a gir dosyayı indir çift tıkla. bitti gitti.
  • carnicero  (22.05.10 17:42:19)
tabii ki kolay değil.aç indir bitti-gitti değil o işler.uygulamaları nasıl yükleyecek sürükle bırak yapınca kabul edecekmi sanıyosun?

  • madagaskar  (22.05.10 18:04:52)
aynen de öyle. jailbreak et, cydia'ya gir cydia.hackulo.us u ekle. installous'u kur o dependency'leri otomatik yüklicek. ardından installous programına adını gir indir tam sürüm programı.

görüldüğü üzere ilkokul mezunu biri kolaylıkla yapabilir. siz zorlandıysanız bilemeyeceğim.
  • carnicero  (22.05.10 18:40:52)
En çok kullandığım uygulamalar (çoğu ücretli, ama 1$-2$ falan, çok pahalı değil)

1- Awesome Note (şahane bi not uygulaması) [en son 3$ idi]
2- Twitter
3- MobileRSS (Google Reader ile sync olabilen RSS okuyucu. Tek kusuru, ikonu dandik)
4- The New York Times (bkz: the new york times/@joelskellington)
5- Eurosport
6- The Onion (Amerikan Zaytung'u)
7- Shovel (Digg şeysi)
8- Conquest (Bildiğimiz Risk. Eğlenceli) (1$ falandı)
9- Stanza (ebook reader)
10- Ambiance (şahane bi olay, Lite versiyonunu indirip görmek lazım anlatması zor) (1$)
11- Travel Tools (converter falan, baya işe yarıyor)
12- Livescore (bildiğimiz Livescore)
13- Money (Kişisel gelir/gider muhasebe uygulaması)
14- Marvel (Çizgiroman şeysi)
15- Dailymotion (Youtube'a kardeş)
16- Sleep Cycle (En 'ohaaaa' çektirecek uygulama bu. Tek başına uyuyorsan mükemmel bi olay. Sözlükte de yazmışlar zaten) (1$)

Oyunlar
1- UniWar (Civ ile Starcraft arası bi oyun) (1$ galiba)
2- Angry Birds (Muhteşem bi oyun, beni bi haftadan fazla oyaladı) (1$)
3- Traffic Rush
4- Real Racing (Oynadıklarım arasında en iyi yarış oyunu bu. NFS oynamadım onu belirteyim. GTI versiyonu var o ücretsiz, kendisi 5$ falan)
5- SkiesofGlory (Uçaklı falan bi oyun, multiplayer'ı zevkli)
6- Finger Physics (Bu da ara sıra oynamalık, oylayacak bişey) (1$)
7- Paper Bridge (üstteki gibi bu da) (1$)

Hayırlı olsun :)
  • joelskellington  (22.05.10 21:13:32)
Jailbreak yapmak kolay, jailbreak ile uygulama yüklemek biraz zor. Zor olan uygulamayı yükleme işlemi değil de, uygulamayı bulmak olabiliyor, Installous'daki linkler genelde kırık çıkıyor.

Olur da jailbreak yaparsan, The Guardian app ve 20 min meals'ı tavsiye edebilirim. Guardian app Türkiye'de satılmıyor, 20 min meals da pahalı, 7 dolar falan. Ben jailbreak'e iki gün dayanabildim, pil ömrünü çok fazla etkiledi (bkz: spirit jailbreak/@joelskellington) Bence edineceğin uygulamalara ödeyeceğin para, jailbreak ile kaybedeceğin pil ömrüyle karşılaştırınca büyük bir meblağ değil. 10-20$, ne kadarsa artık, al orijinal uygulamalarını, jailbreak'e bulaşma derim ben, ama sen bilirsin tabi.

edit: Duyuruda msn de olsun demişsin şimdi gördüm: Meebo, bi de Skype tabi.
  • joelskellington  (22.05.10 21:36:10 ~ 21:38:56)
Yazmayı unuttuğum uygulamalar varmiş ipod'u açınca gördüm ben de

PocketYoga (3$) (Yogaya başlamak için ideal, ne baş ne bel ağrısı bıraktı bende, sakin sütliman bi adam oldum çıktım, çok tavsiye ederim)
iDoodle (çiziktirmece)
Backgrounds (arka plan şeysi)
Louvre (Louvre müzesi tanıtımı, bi kere indir aç bak sil türü bişey ama bence güzel)
Ntvmsnbc - Atv - Kanal D (canlı yayında bişey izlemek lazım olursa diye)
Soundhound (şöyle bi şarkı vardı neydi adı derken yardımcı oluyor, şarkıyı buluyor)
FM2010 12$ :(

İşte böyle :)
  • joelskellington  (22.05.10 21:42:52)
Vallaha ben de iste jb isiyle kasmaktansa parası neyse veririm diyorum :) fm 2010 almaya deger mı peki?

  • teritori  (22.05.10 21:52:00)
değer. çok güzel yapmış adamlar.

  • carnicero  (22.05.10 22:48:22)