[]

İngilizce öğrenme amaçlı ücretsiz kaynaklar

bir yerden başlamam gerek kenarda köşede kalmış, kaliteli siteler var mı?

Bir de ingilizce ilerletmek / ilerlemeyi kaybetmemek için gündelik hayatınıza kattığınız alışkanlıklar var mı?


 
  • demirKamil  (06.03.21 12:25:19) 
Her gün 1, 2 saat BBC okuyorum alışkanlık olarak. Öğrendiklerimi sistemli bir şekilde Excel'de yazıyorum. Kaynak olarak sürekli güncellenen Nasa, National Geographic sitelerini tavsiye ederim.


  • dissendium  (06.03.21 12:31:42) 
Önüme gelen her ingilizce yazıyı çok anlıyormuş gibi okumak ilerlemeye çok yardımcı olur gibi geliyor. Bir de telaffuzun düzgün ve nispeten tane tane olduğu ingilizce videoları dinlemek/izlemek. Hiçbir şey olmasa kelimeleri tanımam kolaylaşıyor.


  • 1bir1bir1  (06.03.21 13:02:18) 
yeni öğrendiğim kelimelerin türkçesini ezberlemekten ziyade ingilizce anlamıyla öğrenmeye çalışıyorum. Urban dictionary den bakıyorum.
birde günlük hayatta bir şey yaparken sanki röportaj veriyormuş gibi ingilizce anlatıyorum yaptığım şeyi, içimden tabii ki. atıyorum telefonumu kaybettim, işte en son telefonda şu işi yapıyordum, şu odada kullanmıştım ya da yemek yapıyorum yapım aşamalarımı, kullandığım malzemeleri falan ingilizce düşünmeye çalışıyorum kafamda. bilmediğim kelime olursa da hemen çeviriyorum ingilizceye, bir kaç cümle kurmaya çalışıyorum.

  • cometome  (06.03.21 14:10:02) 
1) English Baby, Etkili Pratik İngilizce

2) 10 dk gibi kısa hedef koymak, 1 ay yapmak, 15 dk hedefle iki ay, bırakmamak için püf noktası.
  • kaset  (08.03.21 18:19:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.