[]

tez danışmanına tez konusu sormak

tez hocama konu bulamıyorum, siz bana konu önerebilir misiniz demek uygunsuz mu olur
 
Sizden bulmanızı istediyse en azından kötü de olsa bir iki öneriyle gidin. Yeterince kafa yorduğunuzu anlarsa yardımcı olur.


  • cosmicstring  (03.03.21 11:40:44) 
ben bunu anlayamadım. araştıracak bir konunuz yoksa, anlatacak bir derdiniz yoksa neden akademisyen oluyorsunuz ki? laf olsun diye iş yapmış olmuyor musunuz?


  • co2s2  (03.03.21 12:40:12) 
hocaniz size tez konusu bulun dedi ise,

1- size saygi duyuyor, size zorla bir tez yazdirmaktansa sevdiginiz alanda calismanizi istiyor.
2- sizi hic umursamiyor, ne yaparsa yapsin diyor.
3- yl döneminde o kadar ders gördü, arastirma yöntemleri dersi aldı, mal degil herhalde tez konusunun nasil bulunacagini, nasil arastirma yapilacagini biliyordur diye düsünüyor.

bu üc secenekte de, hocam bana konu önerin diye gitmeniz sizin hanenize eksi puan yazar. para ile yl doktora yapip 30 sayfalik tezle belge alınan osuruktan bir üniversitede olmadiginizi varsayarak bunlari söylüyorum. milyon tane tez konusu var ortalıkta, birisini bulursunuz siz, aslansiniz kaplansiniz.
  • spivak  (03.03.21 12:52:47) 
Ters teper. Biraz uğraşıp en az 5 konu bulun öyle gidin.


  • diffarentiationation  (03.03.21 13:33:18) 
evet laf olsun diye iş yapıyorum, izin var mı? haddi olmayan meselelere yorum getiren üst akıl türk insanı.


  • deartheodosia  (03.03.21 16:17:05 ~ 16:18:19) 
Konu bulamıyorumdan ziyade hangi konuya odaklanmam gerektiğine karar veremiyorum, bu konuda size danışmak istedim derseniz daha iyi olur.
Alanınız nedir bilmiyorum ama en azından ana konu başlıkları belirleyip hocaya gidebilirsiniz. Bu ana başlıklar da hocanın çalışma konularına yakın olursa daha iyi olur.
not: araştırma görevlisiyim.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (03.03.21 17:00:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.