Yeşil Çay gerçekten o kadar faydalı mı?

Çok fazla methediliyor. Seneler önce bir kere deneyip tadını görünce bırakmıştım. Madem bu kadar faydaları var biraz zorlayım diyorum.
Sabahları 1 litreye yakın filtre kahve içiyorum, bunu bi şekilde onun yerine koyabilir miyim? Neyle karıştırsam içilebilir bi hale gelebilir?

Bir de bunu içmeye başladıktan sonra bi faydasını hissettiniz mi üzerinizde?

Yeşil çay icin günde 2 bardak gibi bir miktar öneriliyor genelde. Belki biraz bal karıştırabilirsiniz.

  • Micella  (03.03.21 10:23:39)
40 dereceden daha sıcak bir şeye bal karıştırılmaz.

  • Mirket  (03.03.21 10:29:20)
Poşet yeşil çaylar güzel değil.

Bunu içiyorum her gün, tadı poşet çaylara göre daha hafif ve güzel. Sade ya da tarçınla içiyorum.

www.migros.com.tr

Ben 3 kahve+1 yeşil çay içtiğim için kahvenin ikamesi olur mu bilemiyorum. Normalde de sağlıklı beslenip yanında yeşil çayımı içerim. Tek başına çaydan bir şey beklememek lazım.
  • jazzabel  (03.03.21 10:40:43)
Jazzabelin gönderdiğinin bir de pudra halinde japon matcha'ya benzer hali var. Toz olduğu için etkisi daha yüksek oluyor sallamalara göre. Suya karıştırıp içince tadı inanılmaz kötü olabilse de kahveden daha değişik ve güzel bir kafa açma etkisi var. Sırf o nedenle tadını sevmeye bile başladım.

  • bartman  (03.03.21 11:20:57)
Peki ben bunu normal siyah çayla harmanlasam ve siyah çay yerine içsem olur mu?

Her gün 2 bardak çay içiyorum nasıl olsa. Yeşilin tadı siyahı çok bozar mı?

@mirket sıcak sıvıya neden bal karıştırılmıyor? Ben bazen çaya şeker yerine bal atıyorum.
  • msb  (03.03.21 11:35:20)
40 derecenin üzerinde besin değerleri ölüyor. Şekerden bir farkı kalmıyor. Zararlı olduğunu iddia edenler de var.

  • Mirket  (03.03.21 12:16:54)