çocuk faaliyet

2 yaşında oğlumuz var, doktor tavsiyesiyle tv yi komple iptal ettik, sıkılmamamız için faaliyet önerebilir misiniz, yaptığınız yada aklınıza yatan olabilir, teşekkürler.

kedi, kopek, kus, balik vs..alabilirsiniz.

  • buenosdias  (03.03.21 10:14:07)
bu yaslarda su ile oynamaya bayilirlar... hotwheels renk degistiren arabalar var, sicak ve soguk suya konunca renk degisiyor, gene hotwheels basit mekanizmali rampalari baya oyaliyor.

lego duplo...

boya kitaplari

hamur yogurma, sekil verme...ziyan oluyor ama motor beceriler icin cok iyi
  • cairo  (03.03.21 10:35:07)
basit şekilde yemek yapımına yardımcı olabilir.
her gün farklı birşey yaptırın. dilimleme, koparma, dökme, karıştırma gibi.

motor becerileri ve eş zamanlı hareket sağlayacak ve denge içeren şeylerle oyunlar yaratabilirsiniz.
oyun hamuru, kil gibi şeyler de güzel fikir ama bedenini kullanacağı oyunlar da bulun.
  • rewlack  (03.03.21 10:53:02)
1- Oyun hamuru (Bizimki bayılıyordu. Kedi köpek vesaire yaptırıyordu bize)
2- Aşağıda linkini verdiğim kukla tavuk. O kadar çok oynadık ki bununla. Şimdiye kadar aldığım en faydalı oyuncak oldu bizim için.

www.amazon.com.tr

3-2 yaş için belki biraz erken olabilir ama zıp zıp. Biz 2.5 yaşındayken aldık, zıplaya zıplaya enerjisini atıyor.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (03.03.21 10:55:13)
Bir baba olarak yaptığımız etkinliklerden bahsedeyim. çocuğunuzun sevdiği şeylere göre yapabilirsiniz.
Ahşap bloklardan kule, şekil yapma...
Karton bardaktan çeşitli oyunlar.
Dondurma çubuklarından çeşitli etkinlikler..
Küçük yazı tahtası alıp kalemle birşeyler karalamasını sağlayabilirsiniz.
Sök-tak oyuncaklar.(Psikomotor gelişimi için çok iyi)
Oyun hamuru etkinlikleri...
Kinestetik kum ile kum oyunları.
2 parçalı yap bozlarla etkinlikler.
Holde futbol :)
Minik çocuk dergisine abonelik ve ordaki etkinlikler.
Mini Survivor :)
Legolarla çeşitli etkinlikler.
Süs havuzunda ılık suyla oyunlar.
Eşleştirme kartları...
  • oxxo  (03.03.21 11:03:58)
Kreşe başlatmak. Biz 27 aylıkken başlattık çocuk kendine geldi.

  • sta  (03.03.21 11:04:29)
2 yaşında ikizlerim var en çok sevdikleri oyunlar mıknatıslı ahşap bloklardan kule yapmak,
kitapları yere sıra sıra dizip üzerinde sayarak yürümek
dans etmek
adeda eğitici set kitabını okumak
suyla oynanan oyunlar ve oyun hamuru.
  • saklisecilmemis  (03.03.21 11:53:00)
2 yaş hem müthiş enerjik hem de enerjisi biter bitmez pıt diye yığılıp uyuyabilecekleri yaşlar. Aslında her gün dışarı çıkartıp top ile atıp tutma oynasanız süper olur. Evcil hayvan önermiyorum zaten halihazırda evinizd yoksa. Hayvan için çok çileli oluyor çocuğun ilk 3 yaşları.
Çocuklara evdeyken en iyi şey beraber oyun oynamak. Imaginarium'un çok güzel oyuncakları vardı. Sevgili Bebek'in zeka gelişim kartları ile oyun oynayabilirsiniz. Poldi serisini beraber okuyup şarkılarını söyleyebilirsiniz.

  • SiyamkedisiZorro  (03.03.21 11:59:21)