[]

barbun balığı hangi ay yenir?

internette kafa karıştıcı bigiler var. bir yerde nisan en lezzetli dönemi deniyor. başka yerde temmuz-ekim arası deniyor. bir tanesinde ağustos-aralık arası gösteriliyor. bilen yardımcı olabilir mi?
 
Az önce yedim çok iyiydi


  • eazy  (02.03.21 19:12:57 ~ 19:13:14) 
Tam dönemi aslında.


  • grid  (02.03.21 19:21:29) 
Babama sordum, barbun göç etmezmiş. Hep var. Soğuk aylarda yağlı, yaniiii lezzetli imiş.


  • boray eris  (02.03.21 19:34:06) 
Bulduğunuz her zaman yenir. Ama yukarıda söylendiği gibi kış aylarında daha yağlı, daha lezzetli ve daha ucuz olur.


  • tss  (03.03.21 00:16:26) 
Kilosu 25 tl ye de var kilosu 250 tl ye de var.
Bu meret bulunca yenir, yakında onu da bulamıcaz mevsim gözetmeden gömün derim.
Afiyet olsun.
  • erty_ksk  (03.03.21 08:25:49) 
baliktakvimi.com

baliktakvimi.com

Ben buraya göre alıyorum genelde. barbun için en lezzetli aylar ağustos, eylül ve ekim demişler, ama diğer aylar için de "yenilebilir" denmiş. barbun için sorun yok demek ki, diğer balıklarda yenmemesi gereken aylara buradan bakıp dikkat etmeye çalışıyorum genelde.
  • veritaslibertas  (03.03.21 09:11:50 ~ 09:14:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.