[]

TCA (veya başka bir yöntemle) Cilt Temizliği

TCA ile yüzündeki lekeleri ve izleri yok ettirebilen var mı?

(Edebilen demiyorum, çünki kendim yapmak istemiyorum.)

Deneyimlerinizi ve önerilerinizi almak isterim.

Bendeki sorunlar yüzümdeki güneş lekeleri, cilt hastalığına benzer oluşumlar, ve yağ bezeleri.

 
Güneş lekelerini geçirmek çok zor. Bence bu konudaki en mantıklı çözüm ya cilt aydınlatıcı ürünler ya da ciltte böyle kullandıktan sonra blur etkisi bırakan serum, maske kullanmak. Son yıllarda piyasada lekeler için çok işe yarar, cildi soymadan lekeleri yatıştıran ürünler mevcut. Cildi soymak çok tehlikeli.
Cilt hastalığı için ne olduğunu yazmamışsınız buna bi önerim yok.
Yüzdeki yağ bezeleri, kullanılan ürünlerden dolayı oluşuyor. Bunlar zamanla kendi kendine gidiyor. Ayrıca bir ürün kullanmaya gerek yok.

Tca gibi ağır ürünlerin kullanılmasını doğru bulmuyorum. Ciltte güneş lekeleri varsa, cilt zaten hassaslaşmış bir haldedir, böyle bir kimyasalla daha hassas bir hale gelir. İleride yine ciltte lekeler oluşur, hatta cilt daha hassas olduğu için bu lekeler ciltte daha yaygın noktalarda oluşabilir. Tca işlemini yaptırırsanız sonrasında cildiniz için çok daha dikkatli olmak zorunda kalırsınız.
  • GoodMorningTeacher  (02.03.21 17:51:15) 
@GoodMorningTeacher çok teşekür ederim. Dikkate alacağım.


  • pantepember  (03.03.21 11:04:34) 
Merhaba, tca kullanmanızı tavsiye etmem ben evde kendime düşğk konsantrasyonda uygulamıştım. Cildi hızlı bir şekilde soyduğu için cilt gneş ışınlarına direk maruz kalıyor. Bunun yerine aha, bha içeren serumları tercih edebilirsiniz. Bunlarda da güneş kremi kullanmak gerekir fakat tca kadar hızlı cildi soymadığı için daha güvenli. Geçen sene cildimde güneş lekeleri var mıydı farkında değilim ben aydınlatma etkisi ve gözeneklerim için almıştım. Şimdi tekrar almayı düşünüyorum. Abtira garden marka kullanıp memnun kalmıştım fakat lekelerimdeki etkisinin farkında değilim. Lekeler için evde kullanabileceğiniz bha aha pha serumşarı, calendula aynısafa içeren kremleri, c vitamini serumları öneriyorlar. Bende bu aralar deniyorum. 3 aufır c vitaminli serum kullanıyorum bir faydasını görmedim. Expigment önerende var fakat bazı ülkelerde reçetesiz satılmıyormuş sanırım bazı yan etkilerinden dolayı. Birdr retinol tavsiye ediyorlar fakat retinol cildi çok hassaslaştırıyor ben aha bha serumu daha çok beğenmiştim. Güneş kremini ihmal etmemek gerekiyormuş. Hergün sürüyorum ama neden oldu bu lekeler anlamıyorum


  • rapisa  (04.03.21 07:28:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.