Yetkili bayideki eleman sıfır araç için 40bin tl indirim yaptı?

Böyle bir şey olabilir mi?

2020 model bakıyorduk. Sıfırı 330 bin. 1 aydır bakıyoruz git gel ahbap olduk adamla.

Parayı denkleştiremedik, aklımızda başka araç vardı falan derken bir türlü kesin girişemedik.

Bugün kararımızı verdik almak için gittik. 1 araç kalmış. Onu da biz ordayken aldılar.

Biz ahlayıp vahlarken adam dedi ki valla elimizde hiç araç yok, maalesef şansınıza artık. Sonra durun bi genel merkezi mi ne arayım ordan talep edelim.. derken adamda bi ampul parladı aaa 1dk 1dk dedi durun size bir güzellik yapıcam hemşeriyiz nasılsa, bir tanıdık da bizim arka sanayide çalışıyor. Onun için ayırdığım bir araç vardı ama pek alacak gibi değil ben konuşurum onla dedi size verelim o aracı hem 2021 model falan. Fark olarak da 10 bin fark eder dedi. 340 yani. Martta gelir ama dedi.

Artı olarak da multimedia ekranı büyüyor, otomatik bagaj falan var. E iyi dedik 10 bine.

Yahu eve geldik, dediği aracın güncel bayi fiyatına bakıyorum, 380 bin lira gözüküyor. Bu adam bunu neden ve nasıl bize 340a veriyor? Herhangi bir kampanya da gözükmüyor. Bir de bugün tam kapanmadan görüştük, sabah erkenden gelin mutlaka işlemleri yapalım 9da diyor.

Yahu bi bokluk var diycem ama yetkili bayi sonuçta bişey çıksa da biz haklı olmaz mıyız?

Ne diyorsunuz alalım mı? Vakit kalırsa başka bayileri arayıp fiyat sorucam bi.

Marka Opel.

330 da çok zorlayarak çıktığımızı biliyor. 340 ı çekinerek söyledi. Gerçekten inmiş olabilir mi?

Alın tabii ki, gerçekten de sipariş verilmiştir kapora yakılıp teslim alınmamıştır, adamın da elinde kalmıştır. Gayet mantıklı yani, olan bir şey. Şu anda faizler aşırı yüksek olduğu için araba satışları durma noktasında. Elimde para olduğuna göre tam avantajlı pozisyondasın.

  • roket adam  (08.02.21 22:34:34 ~ 22:38:20)
Hocam yok yalan atıyorlar inanmayın.
Peugoat 2008 int sitesinde 280 den başlıyor ama 230'a veriyorlar. Hatta otomatik olanı 250 den veriliyor. (sağolsunlar paket dayatmaları ile birlikte)
Aynı durum Honda'da mevcut
Opel Grandland galiba baktığınız araç, kesinlikle farklı bayileri arayıp fiyat alın. Hemşeriyiz muhabbetleri falan yalan
Birde araç 2020 ise elinden çıkarmaya bakıyorda olabilir .
  • spacevan  (08.02.21 22:41:00 ~ 22:43:08)
@roket adam, hmm dediğin gibiyse mantıklı ama acaba dedik sağlam bir kampanya veya vergi indirimi söz konusu da ona istinaden mi yaptı yoksa bizi gerçekten sevdiği için mi bilemedim. Babamı tanıdı hatta okulunda öğretmenmiş, güvenmek istiyoruz.

Ama martta fiyatlar çat diye düşerse üzülürüz ne yalan söyleyeyim. Gerçi ne kadar düşecek olsa olsa 30-40 düşer de.. Şeye de korkum var youtube da tarcanlar ekspertiz videoları var ya :D Sıfır araç diye sattılar şöyle çıktı böyle çıktı. Ne bileyim yolda hasar almıştır tamir görmüştür falan. Kimse sıfır aracı ekspere sokmuyor sonuçta.

Böyle bir şey olamaz değil mi?

@spacevan, yok işte 2021 model.

Bu arada bize 0 fiyatını hiç söylemedi. Şu fiyat ama size şundan yapıcam falan demedi. 10 bin daha çıkabilirseniz 340 a onu verelim dedi. E iyi de araç 380bin o donanım paketi. Bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü?
  • ananiyimioguz  (08.02.21 22:45:23 ~ 22:48:26)
Ben de yaklaşık %10 daha ucuza almıştım.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (08.02.21 23:06:54)
Bayiler belirli zamanlarda satış kotalarını tutturabilmek için inanılmaz iskontolar yapabiliyorlar. Öyle bir şey olabilir.

Ancak;
Yetkili bayiden aldığı sıfır arabasının çok da sıfır olmadığını, arabasında 'boya' olduğunu, arabasını satmaya gittiğinde öğrenip şok yaşayan insanlar tanıdım ben.

Kaportaya tutunca boya olup olmadığını söyleyen küçük aleti olan bir kaportacıyı yanında götürüp öyle almakta fayda var.
  • Mirket  (08.02.21 23:27:29)
daha fazlasını da yapar isterse

  • mysql34  (08.02.21 23:43:03)
Katalog fiyatı hep çok pahalı durumun gayet net, merak etme. Zorlasan 330’a da alır çıkarsın emin ol, daha dün konusunu açtım, liste fiyatı 176k civarı olan opel corsa’yı 140k civarına alacak arkadaşım mesela.

Bir de yukarda bi arkadaş 280 liste fiyatını 230’a veriyorlar demişte, Türkiye’de zaten 230bin liralık araca bin lira eklesen vergi dilimi %50’den %80’e çıkıyor haliyle 280 oluyor :)

250’ye satılan araba diye bişey yok yani. Bu aralar liste fiyatı 300bin civarı olan çoğu araç 230’a satılıyor. Çünkü bayi zaten 10-15k ucuza satıyor liste fiyatından 5-10bin daha düşünce alt vergi dilimine düşüyor ve hop 230bin. Bi aracı 230’a satmaları ve 280’e satmaları onlara 1 tl bile kazandırmıyor. Full vergiye gidiyor
  • avatar is back  (08.02.21 23:45:05)
aynı araç için denizli muğla ve aydını aradım. muğla 10 bin daha ucuz, aydın ve denizli daha yüksek fiyat çekti. yaris için denizli bayisine gittiğimde elimde iki tane kaldı, kasko benden hediye dedi.
önceden opsiyonlu araçlar veya satış hedeflerine ulaşmak istedikleri için indirim veya eski fiyat seçeneğini kullanıyorlar.

  • mikahakkinen  (08.02.21 23:52:11)
4 gün önce seat ateca'ya bakmaya gittim. sitesinde fiyat (2020 model için) 369, bayiden teklif istedim 355 verdi üstelik pazarlık yok. hadi bu örnek 2020 için.
2021 model için bu kadar indirim yapması imkansız değil ama kıllanmak için sebep çok. burası türkiye. googleda yapılan küçük bir arama yetiyor.
(git: www.google.com
  • scudman1  (09.02.21 00:04:09)
Passat business ın liste fiyatı 415 lerdeydi en son, bayinin verdiği fiyat 360. liste fiyatına bakma, ucuza aldım diye de çok düşünme ;)

  • syabk  (09.02.21 00:46:37)
zamanında bayiden sıfır araba aldık, üst tavan komple boyalı çıktı.
güzellikle halledemedik, dava açsam arabayı yatırmam lazım.
stres, mal yerine konmak yedi beni. bunlara resmen pusu kurup saldırıp, anaları ile bağlantı kurduk.
çok sıkıntılı bir ay yaşadım. keyif zehir oldu. araba değişti ama o kadar sıkıntıdan sonra bende keyif kalmadı.
kısaca bırak hemşeriyi, ben hiç bir akrabama 40bin kıyak yapmam. kıyak 10bin olur hadi 15bin, 40bin ne aq? kesin sorun var.
  • seyduna6687  (09.02.21 00:59:45)
Aklınızda kalacaksa eğer alır almaz bi ekspertize mi götürseniz acaba.

  • a7x  (09.02.21 08:33:26)
forum donanım haber'de otomobil bölümünde sıfır araç teklifi alanlar başlığına girip bakaibilirsin çok faydalı orası. dün mesela bmw'lerde liste fiyatlarından 100bin liraya yakın indirimler alanlar söyleniyordu

  • avatar is back  (09.02.21 09:19:58)
Başka bir bayiyi aradım bugün. 390bin lira ama 345e kadar inebilirim dedi gelince. Bu nedir yahu patron çıldırdı herhalde. Skoda'da aracı 340tan 330a indiremedim bunlar selam verene aracı verecek vallahi :)

  • ananiyimioguz  (09.02.21 14:41:44)
ananiyimioguz fabia satıldı mı?

  • dallaque  (10.02.21 07:35:11)
bu fiyatlar yuksek kurun fiyatlari, yeni gelen araclar cok daha uygun olacak, o yuzden sozde indirim yapiyorlar

  • sweetoffice  (10.02.21 10:30:28)
@dallaque, yok ya maalesef. Kapora bıraktık ama fabiayı satmadan bunu alamıyoruz. 2 haftadır ilanda, biri gelip baksa alır da henüz kimse gelmedi görmeye. Kazalı veya yüksek km'li fiyatlardan verelim istiyorlar.

  • ananiyimioguz  (10.02.21 10:47:51)