Kedi ve papağan kapları temizliğini vs nasıl yapıyoruz?

Kedilerin su ve mama kabını, papağanların su kabıjı nasıl temizliyorsunuz? Bulaşık Makinesine atmak mantıklı mı?

bulaşık makinesine atıyoruz. çelik kaplar.

  • orient blue  (08.02.21 00:22:53)
Yazanların hepsini elimde yıkamışlığım var ve plastiktiler. Makineye atmaya da güvenemem deterjan kalıntısıdır çıkarınca tekrar yıkamak gerekecek vs.

  • heathen  (08.02.21 00:26:10)
Kuşların suluğu zor yıkanıyor elde hocam. Tam temizleyemyorum, hafif kireçli gibi bir his oluyor elimde. Küçük bir fırça ile mi yıkadınız acaba suluğu?

  • Fusha  (08.02.21 00:43:24)
Her şeyi makineye atıyorum. Sonra makineden çıkarınca bi de bol suyla kendim duruluyorum. Ama bahsettiklerim çelik kaplar. Plastiği bilemiyorum. Belki limon tuzu-sıcak su karışımına bırakıp soğuyunca yıkayıp durulayabilirsiniz. Pipet fırçaları iş görür.

  • pandispanya  (08.02.21 01:04:16)
Eskiden kullanılmayan bi diş fırçasıyla temizlerdim kuşların yem su kaplarını

  • mirafiori  (08.02.21 01:10:21)
sirkeli suyla temizliyorum ben.

  • pide  (08.02.21 09:52:14)
Kedilere su ve mamayı seramik tabaklarda veriyorum, bulaşık makinesinde yıkıyorum.

Suluk için şişe temizleme fırçası kullanabilirsiniz. Bu fırçalar büyükse metal pipetleri falan temizlemek için minicik fırçalar da oluyor, rimel fırçası kadar bir şey, onlardan bulabilirsiniz.
www.n11.com
  • kobuzchu kiz  (08.02.21 11:24:51)