ketıl kireç

böyle beyaz küçük parçalar çıkıyor her kaynatmadan sonra. internette limon tuzu önermişler. deneyen var mı veya alternatif?

Evet. Limon tuzu ekleyip kaynatın

  • hayvanat  (02.02.21 19:45:13)
Limon tuzu kullanın kimyasallara bulaşmayın, zehirlenirsiniz kalıntı olursa. Tam çözülmezse 2 kere yapın.

  • megalomaniac  (02.02.21 19:50:04)
Kireç tabakası çok kalın değilse limon tuzu iş görüyor. Suyu kaynatırken çat pat diye kırılan cinsten kalın bir kireç birikimi varsa kireç sökücü daha etkili.

  • huçi kuçi  (02.02.21 20:33:36)
limon tuzu koyun, ketilin yarisina kadar da su koyun aksam. kaynatmayin. sabaha kadar bekleyin ve tataaa

  • hazen  (02.02.21 20:46:33)
Sirke kaynatmakta işe yarıyor.

  • hayalhayal  (02.02.21 20:47:09)
ben ara ara yapıyorum.
sadece tabanı değil, yanları da üste kadar kireçli olduğu için neredeyse tamamını dolduruyorum ve limon tuzunu elimle serpiyorum. kirecin yoğun olduğu yerlere daha fazla atıyorum. onu 1-2 denemede zaten ayarlarsınız. en son yaptığımda "dur lan nolcak" diyip 1-2 avuç attım, 15-20 saniye çalıştıktan sonra kapandı. makineyi bozduğumu sandım ama kendini korumaya almış gibiydi. temizledim sonra çalıştı.
otelde çalışan ablalar birkaç damla kireç çözücü-porçöz koyuyormuş ama ketıl tipine göre bozulma olasılığı yüksek, asla denemem, önermem de.
  • MtKrt  (02.02.21 21:09:33)
sirke kaynatıp sonra süngerle siliyorum tertemiz oluyor.

  • jelly bear  (02.02.21 21:24:56)
limon tuzu +1

tertemiz oluyor içi. Çaydanlık vs.de de kullanıyorum.
  • westblack  (02.02.21 21:32:53)
sirke ve karbonat karışımı mis gibi yapıyor.

  • d e j i n  (02.02.21 22:38:31)
ben ayda 1 kirec sokucu sase kullaniyorum, bulundugum yerin suyu 1 ayda yesil tabakaya donusuyor. limontuzu kesmiyor.

  • try again fail again fail better  (02.02.21 22:46:13)
Kireç sökücü de, limon tuzu da olur. Kimyasala iyi durulayacaksanız bulaşmanın bir sakıncası yok. Yeterli iyi duruladığınızdan emin olum

  • rapisa  (02.02.21 23:43:16)
evet. limon tuzu kullandım ve işe yaradı. teşekkürler arkadaşlar.

  • papuayenigine02561  (07.02.21 17:59:47)