Samsung garanti yaklaşımı

Arkadaşımın samsung s9 telefonunda wi fi bağlantı sorunu ortaya çıkmış, servise götürdüğünde garanti süresi 4 gün önce dolduğu için tamirine 2600 lira fiyat çıkarmışlar, pandemi yüzünden çok çalışıyorum getirmek fırsat olmadı falan uydurmuş arkadaş ama yememişler

Sistemde garanti tarihi bitimi net görünüyordur ya da servise girip çıkan parça kaydı tutuluyordur fakat çözmek istedikten sonra prosedür halledilebilirdi

zamanında S serisi telefona o parayı verip alan kişinin müşteri memnuniyeti için sorumluluk alıp samsung bu cihazı tamir etmeliydi diye düşünüyorum

Ben de samsung türkiye nereye bağlıysa oralara da mail at dedim, samsung avrupa ya da samsung ortadoğu merkezine

Sizce bir şey yapılır mı ?

Ben de parasıyla yaptırt demedim de çünkü 2600 cidden mantıksız bir fiyat, telefon wifi dışında sorunsuz, benim bildiğim içeride yer kazanmak için s10 serisi ve sonraki telefonların bir çok parçası anakarta tümleşik olduğundan tamirleri zorlaşmıştı, bununla ilgili makaleler vardı

Masraflı bir tamir de olsa 2600 samsung için nedir ya 4 gün için, böyle birşeyle karşılaşsam sonraki telefon için samsungu baştan elerim bi soğurum, duygusal bi yaklaşım benimki, yapmamaya hakları var fakat tüketici eğilimlerini anlamaya çalışan, lovemark lar yaratmaya çalışan koskoca bir pazar araştırma sektörü var neticede alışveriş tercihleri hem ekonomik hem duygusal
  • freebird5406_2  (26.01.21 00:48:20 ~ 00:49:37)
tam orta halli beyaz amerikali gibi yazmissiniz gercekten jdgjdg. ' tuketici haklarim, ben biliyorum bunu bilerek yapiolar' filan kdkdkgd

saglam paralar veriliyor bu telefonlara evet. fakat telefona iyip bakip sorunu kavradiginiz anda servise gitmek size dusuyor. 3-4 gun gec kaldiginiz icin yetkili servis 2600 tl masrafi yok saymasin isterseniz.
  • allanpoe  (26.01.21 00:56:40)
Ee evet orta halli beyaz amerikalı gibi yazdıysam ne olmuş talep etmenin nesi kötü anlamadım :) bunu bilerek yapıyorlar demedim onu sen eklemişsin, ayrıca tüketici haklarından da bahsetmedim, müşteri memnumiyeti dediğim şey buna girmiyor kanımca, burada daha çok markaların müşterilerine olan yaklaşımından bahsettim, kanunda yazılı olmasa bile yapabileceklerinden, dengeyi bazen müşterinin yararına kurabileceklerinden bahsettim, ki bunu zaman zaman yapan firmalar da var, sen yazının özünü anlamamışsın

"3-4 gun gec kaldiginiz icin yetkili servis 2600 tl masrafi yok saymasin isterseniz."

Evet ben de tam olarak bundan bahsediyorum ama "yok saymasın" değil "yok saysın" olacak

Ayrıca gerekçelerini de açıklamışım, tekniker bunun sorumluluğunu alamaz fakat ekip lideri, müdür vs inisiyatif kullanarak böyle şeyler yapabilir
  • freebird5406_2  (26.01.21 03:32:30 ~ 03:41:25)
Bu sürelerin belirlenmesinin bir fonksiyonu olmalı değil mi sence de. Mesela kaç gün daha geç götürse garantiden faydalanma hakkı olmalıydı? 4 gün ile 14 günün farkı var mı? Varsa nedir?
Başkası 14 gün sonra getirse onunkini de yapmak zorunda kalacaklar. Çünkü senin farkın ne? Ona deseler ki geç oldu, ama benim arkadaşıma 4 gün sonra tamir yaptınız diyecek. Bunu mantıklı bi şekilde anlatman zor.

Söylemek istediğin inisiyatif yaklaşımını anlıyorum ama hizmet veren açısından bakarsan bunun önünü alamazsın. Sana bu yüzden gizlilik anlaşması imzalatamayacaklarına göre başka şansları yok. Butik marka olsa tamam ama milyonlarca müşteriden bahsedince münferitleşme daha büyük sorun potansiyeli demek.
  • Jux  (26.01.21 04:14:59)
Daha önce serviste bulunduğu bir süre olmuşsa onu düşürtmek bir ihtimal olabilir. Ya da pandemi süreci nedeniyle ulaşılamamaları gerekçe gösterip hakem heyeti denenebilir.

  • baal  (26.01.21 09:44:08)