Covid-19 aşısı için bakanlık kimin telefonunu arıyor?

Bazı arkadaşlar 85 yaş üstü aile üyelerinin aşılanması için kendilerine bakanlıkça bilgilendirme yapıldığını ve randevu alıp bu şekilde aşı için hastaneye gittiklerini söyledi. Bakanlık bizi hangi numaradan arıyor? Bizim aile üyelerinin numarası mı var onlarda, hangi veritabanı bu? Bilgisi olan var mı? Bizi arayan olmadığı için acaba ellerinde telefon numaramız mı yok diye merak ettim.

Annem 79 yaşında ve muhtemelen kayıtlı bir telefonu yoktur diye bugün www.mhrs.gov.tr adresinden aşı randevusu başvurusu yaptık.
Kendi telefonunu vermiyor çünkü, bir sır gibi. Her yere bizimkileri veriyor.
İşi şansa bırakmamak için öyle yaptık.
Alo 182'den de randevu alınıyormuş.
  • pro9it9is9  (24.01.21 17:10:25)
bugün tam da o arama işini yapanlardan biriydim. arayan ilçe sağlık müdürlüğüdür.

aranmanıza beklemeye gerek yok. zaten aradıklarımıza aşı olmak isterseniz 182 yi arayıp randevu alın diyoruz.
  • wilhelmwasmuss  (24.01.21 23:34:28 ~ 23:46:00)