enteresan bir soru(n)

merhaba, hiyerarşik olarak veya bilgi birikimi veya yaş olarak kendinden üstteki insanlarla çok iyi anlaşan ancak bunun dışındaki insanlarla iletişiminde sorun yaşayan birine ne denir? insanlar onlara üstten baktığımı, benimle konuştuklarında kendilerini aşağılanmış hissettiklerini söylüyorlar, belli ediyorlar. bilinçli bir şey değil kesinlikle. neden olur bu? psikoloğa gitme zamanım geldi mi

fazla emir kipi kullanıyor olabilirsin. özellikle senden üst konumdaki kişiler senin kadar emir kipi kullanmıyorsa bu durum seni daha da istenmeyen kişi konumuna düşürür.

  • sinek kral  (16.01.21 16:04:54)
Kendi anne babana veya bebekliğinden itibaren sana en çok bakım verenin davranışlarına konuşmalarına bak. Onlarda bu tarz davranışlar varsa farkında olmadan onları taklit ediyorsundur. Hepimiz öyleyiz, kendimizi bulmamızı sağlayan olaylar bunlar. Üzülme, kırılma, sadece kendini gözlemle bakalım neler yapıyorum neler mutlaka değişmeli diye bak kendine. Zaman içinde niyetlenip bir adım olsun attıkça hepsi sıraya girer merak etme.

  • 1bir1bir1  (16.01.21 16:20:04)
Farkında olmadan vücut dilini ve yüzde mikro ifadelerini yanlış kullanıyor olabilirsiniz. Hemde belki farkında olmadan alttan alta gerçekten onları küçük görüyor olabilirsiniz. Kendinize dikkat edin aslında doğal olduğunuz kamera kaydını izlemek daha iyi olur. Nasıl yapılır bilmiyorum ama bende kendim için bunu yapmak istiyorum

  • rapisa  (16.01.21 18:16:35)
Bizden çok bilene özeniriz, onları rol model olarak görürüz, bu normal, ama egosu olan canlılarız sonuçta ve ‘her şeyi ben bilirim’ moduna girebiliriz kolayca. Çıkmak lazım oralardan. Olaylar karışık yani...

  • sevenay  (16.01.21 19:09:30)