[]

Sabah erken kalkınca karın ağrısı, ishal vb.?

Arkadaşlar ara ara olan bu problem son birkaç aydır var.

Sabah 4'te işe gitmek için 1 ay boyunca uyandım. Her sabah iş yerinde tuvalete gitmek zorunda kaldım ve yarım saatten önce çıkamadım. İş yerinde disiplin yüksek olduğu için molalarımda tuvalete gitmek zorunda kaldım ve iyice moralim bozuldu o zamanlar.

Bugün de erken kalkmak zorunda kaldım 7-8 gibi. Yine ağrı ve ishal vb bir durumla karşılaştım. Gittiğim yerde 3-4 sefer tuvalete gitmek zorunda kaldım. Oysa yatmadan önce bir şey yiyip içmedim. Üşüdüğümü de zannetmiyorum.

Seneler önce doktor huzursuz bağırsak sendromu demişti.

SORU: Bu durumu yaşayanlar var mı, nasıl aştınız bu durumu?
Acaba glutene karşı alerjim olabilir mi? Nasıl anlaşılır bu?
Sebebi sadece basitçe "stres kaynaklı" olabilir mi?

Hangi tahliller yaptırdınız siz ya da yaptırmalıyım?

 
Laktoz veya gluten hassasiyetine benziyor, ayrıca anladığım kadarıyla enfeksiyon gibi bir durum söz konusu değil. Beslenmenizi değiştirmenizi öneririm. Birkaç gün boyu laktozsuz, unsuz beslenmek iyi bir seçenek gibi


  • sydney  (12.01.21 20:44:07) 
İrritabl Bağırsak Sendromu gibi.. Kendimden biliyorum maalesef. Öyleyse üzgünüm ama geçmiş olsun, onunla yaşamayı öğrenmek gerek. Debridat geçici olarak rahatlatabilir sizi ama mutlaka bir uzmana görünün.


  • ultranil07  (12.01.21 21:22:32) 
Sut ve gluten urunlerini 1 ay kadar hic tuketmeyip sonra birini yavas yavas beslenmenize geri ekleyerek neyin sizi rahatsiz ettigini bulabilirsiniz. Ikisi de degilse bir 3. Secenek maya ve mayali gidalar (bira, sarap, hamur vs) olabilir. Bunlar olagan supheliler.

Hicbiri sonuc vermezse alerji testi yaptirabilirsiniz.
  • taurina  (13.01.21 10:34:20) 
-Kolonokospi
-Endoskopi
-Çölyak testi
-Batın ultrasonu (safra kesesi)
-Pankreas kontrolü
-Gen testi (FMF için)

Bu testlerin hepsi temiz çıkıp doktorlar bir halt bulamayınca IBS teşhisi koyuyorlar.

Hoşgeldin aramıza lakin önce şu meşakkatli testleri bir doçent kontrolünde yaptır.
  • kanlakarisikyagmur  (13.01.21 15:29:08 ~ 15:29:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.