sokağa çıkma yasağı yok mu?

istanbuluseyret.ibb.istanbul

bağdat caddesi maaşallah pek kalabalık. bu nasıl sokağa çıkma yasağı?

ataşehir'deyim, herkes dışarıda valla.

  • roket adam  (02.01.21 16:36:24)
Saçma bir şey zaten. İnsanların temiz havayı tercih etmesi sevindirici.

  • catch the arrow  (02.01.21 16:39:21)
haha. turkiye'de hangi kural uygulanmis ki bu uygulansin.

  • baldur2  (02.01.21 16:39:29 ~ 16:39:48)
araç kullanmadan yürüme mesafesi diyor, sahil bize yürüme mesafesi çıktık yürüdük ufak alışverişimizi yaptık döndük. muhtemelen caddedeki kalabalık da aynı mantık.

  • orpheus  (02.01.21 16:45:26 ~ 16:46:05)
insanlar kapali kalmaktan sikildilar, hava da guzel olunce ekmek almaya, markete cikiyorlar, elinde firin posetiyle yuruyerek edirne-kars gidebilirsin bence :)

  • exlibris  (02.01.21 16:49:28)
aynı linke ben de tıkladım. bomboş işte? 3-5 kişi var. işten dönüyordur. markete gidiyordur vs.

  • glamdr1ng  (02.01.21 16:59:34)
ne elde ediyosunuz uc gun insanlarin evde bes gun disarda sonra dort gun evde durmasindan ne anliyosunuz ki cikanlara NASIL CIKIYO YASAK YHA diye soruyorsunuz. bilimsellikle alakasi olmayan ama konuyu pandemiye baglayip konulan yasaklarin yeterinxe uygulanmamasindan rahatsiz oluyorsaniz saglam bir cezaya muhtacsinizdir.

  • ala09  (02.01.21 17:33:06)
muhtemelen markete diye cikan insanlardi, su anda sadece 1 kisi gorebildim iki kamerada

  • tahtakafa  (02.01.21 17:34:22)
Sokağa çıkma yasağı yok, kısıtlaması var. Muaf olan çok kişi var. Lütfen ikisini karıştıramyalım

  • infernalcadre  (02.01.21 18:32:13)
Cadde gayet boş martıyla geçen bi tip var sadece.

  • condom kurşunu  (02.01.21 18:41:06)
İzmir'de de aynı durum var.
Yasaklara uyan sadece biz miyiz diye düşünüyorum.
Sabahın köründen geceye kadar Tofaş arabalar arabesk müzik çalarak geziyor. Kurye olmayan motorlar mesela. Üzerinde iki kişi böğürerek eğleniyor. Caddeyi kat edip geri dönüyorlar.
Bazılarının dediği gibi sokağa çıkamadığım için böyle düşünmüyorum.
Mecbur olmasa evden hiç çıkmam, virüslü iş ortamına gitmem.
Ama bu denetimsizlik ve cehalet yüzünden biz daha çoook evde otururuz.
Zaten aşının etkinliği de kuşkulu hale geldi iyice. Mutant virüs ortaya çıkınca Pfizer Biontech üretimi durdurdu. Beklemeye geçti.
Önlem almaktan başka şu anda yapacak bir şey yok. Bu yüzden duyuru sahibi haklı. Kıskançlık vs palavra.
  • pro9it9is9  (02.01.21 19:15:35)
İstisnalar kaideyi bozmaz Yasak yok kısıtlama var ve açıklanan rakamlar kısıtlamanın ne kadar başarılı olduğunun ispatı.

  • berkan11  (02.01.21 20:39:56)