[]

30 saniyede boot eden NVME ?

selam dear tech gurus,

böyle ağzına acı biberler sürülesi bir parça var elimde. aslında eski ddr3 sistemimde asla bu kadar sürmüyordu. bilmem ne kadar alakalı ama şu anki ddr4 sistemde masaüstünün gelmesi, gereksiz olan tüm programlar devre dışı olduğu halde, 30 SANİYE ! görev yöneticisinden baktığımda "Son BIOS Zamanı: 14.1 saniye" gözüküyor. cihazda 1 NVME ile beraber 2 sata SSD takılı. kasada da 4 tane usb cihaz takılı (mouse-klavye vs)

internetlerde baktığım devalar bu kadar işe yaradı. daha oluru yok mu yav bunun bu neçe bir haldır :/

 
Anakart biosundan smart açılma gibi bir ayarınız olabilir ona bir bakın.


  • bahoho  (30.12.20 21:13:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.