[]

Türksat Kablo için 5ghz modem aldık boşa mı gitti ?

Selam,

geçen şöyle bir soru sormuştum: eksiduyu.ru

şimdi hemen sazan gibi atlayıp şu 5ghz modemi aldım şu an teslim edilmesini bekliyorum:
www.amazon.com.tr

ama sorun şu ki, bu cihazın arkasında türksat'ın kablosunu monte edebileceğim bir giriş vs yok. o zaman boşuna mı aldık bunu ? veya olaylar nasıl kafam karıştı. illa ki türksat'ın kendisinden mi almalıydım bu 5ghz modemi de ? ;(

 
hemen atlamasaydınız iyi olurdu, ama yine de bu modemi router olarak kullanma imkanınız var.
eğer kablonet'in modeminin kablosuz performansında sıkıntı olduğundan eminseniz, onun kablosuz yayınını kapatıp kablonet modemden bu modemin wan girişine ethernet kablosuyla interneti verip, yenisini kablosuz router olarak kullanarak daha yüksek verim alabilirsiniz.

  • gkhncnzdgn  (28.12.20 19:21:51) 
Dostum süreci geçen hafta deneyimlemiş biri olarak öncelikle panik yapmamanı ve beni dikkatlice dinlemeni istiyorum :) Modem hayırlı olsun. Şimdi sen bu arkadaşı "router" olarak kullanacaksın. Sana KabloNet tarafından verilen NetMaster modem iyi bir modem değil. Bir duvar sonra sıkıntı yaşayacak ve bağlanamayacaksın. Ayrıca kopmalar olacak (kablosuz bağlantıda). O yüzden yapman gereken şu: Cihaz gelince Netmaster modemin arkasından bir ethernet kablosu çekip bu kablonun ucunu yeni gelen cihazın arkasındaki gri renkli girişe bağlayacaksın. Sonra bu yeni cihazı prize takıp "router" modu için kurulum gerçekleştireceksin. "NetMaster" isimli kablosuz ağın yanında bu cihazın yaydığı bir kablosuz ağ daha olacak. İşte bundan sonra o ağa bağlanacaksın. Bu ağ daha güçlü ve daha stabil olacak. İstersen daha sonra Netmaster modemin sadece kablosuz ağını devre dışı bırakabilirsin.

Anten kablosunun bağlanacağı bir modem olmadığı için Netmaster zorunlu olarak kullanılmalı. Yeni modem (router) sorunları ortadan kaldıracak ve daha güçlü bağlantı sağlayacak. Ben sorun yaşayıp bir router almak zorunda kaldım. Benim aldığım router daha ucuzdu.
  • prole  (28.12.20 19:56:03 ~ 20:01:00) 
hocam geçen gün sorduğun soru için yanıt vermiştim, hatta cihaz bile önermiştim. beni hiç dinlememişsin :) keşke sorsaydın. boşa gitmez. en kötü ihtimal access point olarak ayarlarsın. router modu da olabilir emin değilim. cihaza bakmak lazım.


  • delidir yakalayin  (28.12.20 23:04:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.