İşten çıkarma sebebi midir?

Evimizdeki yardımcı 4 yaşındaki oğluma onların evlerinin orda bir arabanın kediyi ezdiğini ve kedinin ağzından burnundan kan geldiğini söylemiş. Sizce işten çıkartma sebebi midir? Aşırı sinirliyim de şu anda düzgün karar veremeyebilirim.

Bence öncelikle uyarın gidip yediği haltı temizlesin. Hatta sahte bir telefon konuşması yapsın çocuğun yanında.

Veterinere götürmüşler ve kedinin bir şeyi yokmuş meğer yemek yemiş ağzı hep yağ olmuş şapşiğin falan diye kıvırtsın.

Siz sakinleşince düşünün üzerinde. Şu anda acilen bir karar vermeyin.
  • pass  (10.12.20 12:51:03 ~ 12:52:06)
Degildir. Olayda da bir gariplik yok bence. 4 yasindaki cocugun bu olayi bilmesinde ne sakinca var anlamadim

  • ala09  (10.12.20 12:54:50)
bu gibi olaylarda hassas ve dikkatliyimdir ama sanmıyorum
okulda, sokakta arkadaşlarıyla konuşurken de ya da özetle "dışarıda" böyle şeylere maruz kalabilir, kalacaktır.
ama bence de @pass'ın dediği gibi kedininin iyi olduğuna dair bir açıklama duysa daha iyi olur.
ayrıca sıkı bir uyarı, sert ve net bir dille dikkat etmesi gerektiğini belirtin yardımcınıza.
  • rewlack  (10.12.20 12:58:49)
Çocuğun hayatın gerçeklerini tabii ki öğrenmesi gerekir ama bunu doğru yaşta doğru kişiden doğru bir anlatımla öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum.

  • pass  (10.12.20 13:04:38)
pass +1
sebebini bilmem ama 4 yaşındaki çocuğa böyle şeyler anlatılmaz.
iyi niyetli bir insan ve boş bulunup anlatmışsa bi uyarın, durumu düzeltmeye çalışın.
aksi halde hayatın tüm gerçeklerini çocuğa anlatacak bir tip ise uzaklaşın.
  • seyduna6687  (10.12.20 13:13:10)
Uyarın ve @pass'ın dediği gibi bir çözüm bulun.
Güvendiğiniz birini yeniden bulmak zor çünkü.

  • pro9it9is9  (10.12.20 13:17:22)
Yardımcıyı çocuğa kavramları daha yaşına uygun yöntemle anlatması konusunda uyarma sebebidir. Fazlası değildir.

  • IncredibleMau  (10.12.20 13:20:14)
O yaştaki çocuğa öyle şeyler anlatmak resmen travma sebebidir. Zaten çocukların hayal gücü de zengin. Gözlerinin önüne getirdikleri şey şoke edici ve günlerce aklından çıkmaz. Benim bile çıkmaz yani. Yardımcınız muhtemelen ince düşünecek biri değil, düz adam Sabri modunda. Çocukların ne kadar hassas olduğundan bahsedin ve böyle şeyler anlatmaması konusunda kesin bir dille uyarın. Devam ederse çıkarın. Bu arada pass +1

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (10.12.20 13:55:16)
ben 4-5 yaşındayken hardcore yobaz ailem ilerde içki içersem suratımın içtiğim kasede parçalanacağından, yecüç mecüçten bahsederdi altıma sıçardım korkudan :) şimdi bu hikayeyi görünce kendi garibanlığım geldi aklıma.

yardımcının yaptığı öküzlük ama ilk vukuatiysa işten çıkarma sebebi değil bence. uyarın tekrarlanırsa o zaman şutlarsınız.
  • egokalp  (10.12.20 14:31:50)
geçen sene bir gün otobüs durağında beklerken, küçük bir kız çocuğu da anne-babasıyla bekliyor, sohbet ediyorlardı. yakınlarda ağacın altında ölü bir kuş gördüler. babası da, aaa kuş ölmüş filan dedi. kızın neşesi kaçtı, bir kaç saniye sessizlik oldu. sonra adam toparlamaya çalıştı, uçmaktan yorulmuş o, hava da sıcak ya, sen nasıl öğlen uyuyorsun o da uyumuş, hava serinleyince uyanıp uçar filan dedi. özetle yardımcıya uyarı ve pass+1

  • miranda  (10.12.20 15:04:18)
Ya başka saçma sapan şeyler de anlatıyorsa?

  • suicides underground  (10.12.20 18:02:45)
Yardımcı derken çocuk bakıcısı mi? Temizlikçi mi?

  • elorelia  (10.12.20 19:19:02)
@elorelia: Evde her türlü işimize yardımcı. Temizlik, yemek, ütü vs her şeyi yapıyor. Boş vakti olduğunda da benim işim varsa arada oğlumla zaman geçiriyor.

  • sta  (10.12.20 19:59:11)
Bakicidan beklenecek hassasiyeti kendisinden beklemek mantıklı değil o zaman. Uyarılabilir.

  • elorelia  (10.12.20 22:33:10)
değil.
yapmayın:)

  • alt4y  (10.12.20 22:36:03)