[]

Bordroda şu kalemler gösterilir mi?

Fazla mesai, ubgt, kullanılmayan yıllık izin günlerine ilişkin ücret, yemek (ücret olarak verilmiyor işyerinde yeniyor), servis...bunlar bordroda ayrı bir kalem olarak gösterilir mi?
 
Yemek servis gibi ek menfaatlerden emin değilim ama diğerleri gösterilir


  • kojonotsuki  (09.12.20 00:49:35) 
Fazla mesai gösterilir.
ubgt nedir?
kullanılmayan yıllık izin günlerine ilişkin ücret gösterilir.
yemek gösterilmez.
servis gösterilmez.
  • himmet dayi  (09.12.20 01:04:40) 
çıkış bordrosuysa kullanılmayan izin günlrinin karşılığı yazar, çalışma devam ediyorsa yıllık izin ile ilgili bir kalem olmaz.

yemek ve yol tesiste veriliyorsa prime esas kazanç değillerdir, bu sebeple yazmaz.

fazla mesai her zaman yazar. (yazması gerekir) çünkü o fazla mesainin karşılığının ödendiğini kanıtlamak işverenin sorumluluğunda. fakat ücret 5000 tl den fazlaysa sözleşmelerde fazla mesai ücreti aylık ücrete dahildir diye bir madde varsa o zaman yazmayabilir. ama bu çook fazla detay bi bilgi.
  • benaslinda  (09.12.20 08:14:06) 
- fazla mesai gösterilir.
- ulusal bayram ve genel tatil ücreti gösterilir.
- kullanılmayan yıllık izin ücreti aylık bordronuzda gösterilmez, işten ayrılırken hazırlanan son ay bordronuzda gösterilir.
- yemek işyerinde yeniyorsa gösterilmez. nakit veya sodexo vs gibi veriliyorsa gösterilir.
- yol parası nakit veriliyorsa gösterilir, servis kullandırılıyorsa gösterilmez.
  • kibritsuyu  (09.12.20 09:39:57 ~ 09:45:28) 
fazla mesai, ubgt, izin günü parası : bunlar personele verilen, "bu parayla ne yapıyorsan yap, hayrını gör" denen paralar. bunlar bordroda. bu kesin.

servis ya da işyerinde yenen yemek ise gider olarak yazılır. bordro ile alakası yoktur. eğer servis ya da yemek işyeri tarafından sağlanmıyor olsaydı durum farklı olurdu. yemek kartı ya da yol yardımı gibi ücretler, belli bir limite kadar bordroda belirtiliyor ama ücret olarak sayılmıyor
  • co2s2  (09.12.20 11:57:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.