Ben neyim? 2

www.eksiduyuru.com

Yukarıdaki duyuruda içinde bulunduğum durumu açıklamıştım. Geçen iki günde herhangi bir belirti gostermiyorum. Yarın test olacağım. Ama çok hafif olarak ciğerlerimde bir farklılık var gibi. Bu his ne batma gibi ne de karıncalanma gibi tam tarif edemiyorum. Nefesimde herhangi bir zorluk yok. Nefesimi tutabiliyorum. Bilen birisi varsa bu hastalık böyle başlıyor mu diye sormak istedim. Tat, koku var. Halsizlik, eklem ağrısı, baş ağrısı yok. Pozitif çıkan arkadaşım 1,5 haftadır belirti gösteriyor ama geçen pazartesi ikimiz de negatif çıktık. O cuma pozitif çıktı. Pozitif çıkana kadar 4-5 gün akşamları en az bir saat biraradaydik.
İlaçları cumartesi ikimiz için de getirdiler. Ben henüz semptom yok diye ve öyle söylediler diye kullanmıyorum. Yanlış mı yapıyorum. Teşekkürler.

bende sadece sırt ağrısı olarak başladı covid pozitif çıktım çok ağır atlatıyorum. 10 gün sonra bile çıkabilir yüksek ihtimal pozitifsiniz. izole edin kendinizi

  • basond  (06.12.20 17:58:06)
Zaten izoleyim ve 14 gün evdeyim. Fakat benim bildiğim önce tat ve koku gidiyor sonra ciğerlere inmiyor mu? Sıralama bu şekilde değil mi yani?

Ağır atlatıyorum derken bahsedebilir misiniz biraz.
  • mekaniker  (06.12.20 18:03:58)
pazartesi sadece sırtağrısı şeklinde başladı ne tat kaybı ne öksürük ne ateş ne boğazda kaşınma hiçbir belirti yoktu. salı doktora gittim 3 gün rapor verdi covid gibi eğil ama dikkatli olalım iyileşmezsen gene gel dedi. daha kötü oldum tuvalete sürünerek falan gidiyordum. sonra tekrar hastaneye gittim tomografi kan sayımı covid testi yaptılar tomogrofiyi görünce sen koronasın testin sonucunu beklemeye lüzum yok ciğerlerden çok belli dedi. hatta 3-4 gün sonra nefes alamamaya başlarsan hemen gel yatıralım seni dedi neyseki ilaçlar (sanırım) işe yaradı entübe durumuna gelmedim ama salıdan beridir yataktan çıkamıyorum. tuvalete giderken nefe nefese kalıp mola veriyorum yemek yerken yoruluyorum. Hala da o şekilde günün 23,5 saati yatakta 18 saati uyuyarak falan geçiyor

  • basond  (06.12.20 18:24:16)