Covid belirtileri midir?

Iyi aksamlar. Saat 16’dan beri cok kotu bir halsizlik var ustumde. Butun vucudum agriyor, atesim 36.8’di simdi olctum 37.5 cikti. Koku ve tat alabiliyorum, sadece bas, omuz, bacak agrim ve atesim var. Beklemem gerekir mi? Bu ilk belirtiler olabilir mi? Risk grubunda olan bir annem var o yuzden biraz korkuyorum

tat ve koku kaybı genellikle daha sonradan oluyor, çift maske ile dikkatli bir şekilde gidip test yaptırın.

  • candide  (29.11.20 19:26:40)
Olabilir. Herkeste tat koku kaybı olmuyor.

  • fezagezgini  (29.11.20 19:28:51)
Evet hepsi belirti hemen test yaptırın.

  • Hallegadola  (29.11.20 19:45:12)
%90 kovid

  • catch the arrow  (29.11.20 20:21:20)
koku bende 5. günün sonunda gitti. en beligin belirtiler ateşin bir yükselip bir azalmasıydı. Kuvvetle muhtemel covid. Bekletmeden bir hastaneye gidin. Hem sokağa çıkma yasağı da var boş olur.

  • alkolik imam  (29.11.20 20:24:27)
Tat ve koku kaybı olmayan bile var. Üşütmediyseniz covid olma ihtimali yüksek derhal test yaptırın ki ilaç tedaviniz başlasın. Bu arada verilen ilaçları kullanmamak gibi bir hataya düşmeyin ortalıkta çok fazla kafa karıştıran bilgi var.

  • eksi sozlugun tatli insani  (29.11.20 20:24:32)
Dun hava biraz soguktu aksam ustu usudum biraz, kostum terledim ona yormak istiyorum aferin ictim atesim dussun diye, sabah yuksekse hala kontrole gideyim o zaman

  • austenn  (29.11.20 20:30:36 ~ 20:31:39)
boşa bekliyorsun. insan kendine yakıştıramıyor ama zaman kaybediyorsun. Bir an önce hastaneye gitmelisin.

  • alkolik imam  (29.11.20 20:37:08)
Ates bi gun yukselip ertesi gun hiçbir seyiniz yok gibi olabiliyor. Teste gitmeyecekseniz de hemen topluma karismayin, covide cok benziyor anlattiklariniz.

  • red g  (29.11.20 20:38:23)
tabii ki zaten evdeyim genelde o yuzden cok saskinim, sadece kosuya gittim diye olmak sacma geliyor. Surekli dezenfektan da kullandim. Tesekkurlercevaplar icin

  • austenn  (29.11.20 20:40:34)
panik yapmayin, hafif de atlatabilirsiniz ama %100 bulastiracakmissiniz gibi davranıp annenizle iliskinizi kesin.

mumkunse test yaptirin, mumkun degilse durumunuzu izleyin. ates cikarsa ve dusmezse ya da herseyin kontrol altında olmadigina dair bir izlenim edinirseniz hastaneye gitmek icin vakit kaybetmeyin.

gecmis olsun.
  • boyle buyurdum  (29.11.20 22:59:24)
Yalnizsan belirtiler kotulesiyor mu diye bekliyorsun. Evde biriyle yasiyorsan test yaptirip kendini izole etmen lazim.

  • robokot  (29.11.20 23:36:35)
Test sonucu negatif, nasıl rahatladım anlatamam

  • austenn  (30.11.20 17:07:14)
Durumun iyilesti mi? Bizim testlerde yanlis negatif orani cok fazla. Ciger falan da baktilar ve negatif dedilerse kesin negatiftir. Sadece suruntu testi falansa ama belirtilerin devam ediyorsa pozitifmissin gibi davran. Gecmis olsun.

  • robokot  (03.12.20 00:42:51)