[]

Komplo Teorisi ve Kumpas Nasıl Kurulur Nasıl Çözülür?

Merhaba Arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi bir kumpas nasıl kurulur, komplo nasıl kurulur. Ve daha önemlisi bunlar nasıl çözülür.

Bu tür şeylerle ilgili makale ve kitaplar aradım ama, bireysel ve kişisel yönde bir anlatıma ulaşamadım. Varsa yoksa İsrail, Amerika’nın gizli planlar… Ben bu tür şeyler aramıyorum.

Dediğim gibi bir kişiye bir duruma kurulan kumpas şekillerini öğrenmek ve çözmek istiyorum.

Bu tür şeyler için elimdeki örnekleri terimlerle anlatmaya çalışayım,

1) Domino Etkisi: Bir delili bulunca çorap söküğü gibi diğerlerinin de yıkılması, çözülmesi.

2)Savcıların hazırladıkları kapsamlı iddianameler.

3)Kuran’da geçen Yusuf Suresinde 28. Ayette geçen, kadınların bu konularda daha iyi oldukları şu ayetle açıklanmış: “Şüphesiz bu, siz kadınların tuzağıdır. Şüphesiz sizin tuzağınız çok büyüktür.”

4)Film ve dizilerde olayları incelemek, örnek almak. Açık ve kapaklı uçlu dizi ve filmleri anlamaya çalışmak.

5)Tümevarım metodu ile son kötülük ile başlayarak kötülük sembolü şeytana kadar olaylar dizisini incelemek.

Sevgili kullanıcılar bu konu hakkında kitap, elektronik metin vb. tavsiyelerinizi bekliyorum.

 
Conspiracy Theories and Secret Societies For Dummies
books.google.com.tr

1-tr.wikipedia.org
2- TR deki komplo teorileri: tr.wikipedia.org
  • ankara06  (05.11.20 15:07:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.