direksiyon sınavını kaçıncı girişte geçtiniz ve altyapınız var mıydı?

2014 sonrası girenler için soruyorum çünkü o zaman zorlaşmış sınav.2 hafta sonra gireceğim tavsiyeniz varsa da dinleyebilirim.

Sifir tecrübeyle basladim, bugün ücüncü girisimde aldim. Tavsiyem parkura cok hakim olmaniz ve sakin kalmaniz bir sekilde...

  • feliss  (31.10.20 13:24:13)
2.de aldım sıfırdım.

  • drako  (31.10.20 13:28:32)
Tek seferde aldım. Arabayı sürmekten ziyade parkuru ezberledim.

  • aynabugusu  (31.10.20 13:42:54)
sıfır tecrübeyle girip tek seferde aldım

  • garavel  (31.10.20 13:50:49)
Sifir tecrube, 3. Giris.

  • balpolen  (31.10.20 14:00:54)
sıfır tecrübe, ilk seferde aldım.

  • stewie  (31.10.20 14:15:45)
2019. Sifir tecrube- ilk sefer

  • tosunpasa  (31.10.20 14:50:21)
sıfır tecrübe, ilk sefer.

edit:
sadece başlığı okumuşum.
2014 öncesi, manuel-otomatik ayrımı yokken standart manuel vitesle sınava girmiştim.
  • blatta hiberna  (31.10.20 14:54:48 ~ 18:20:14)
Hiç altyapım yoktu. 2. Denemede geçtim..

  • ElfElf  (31.10.20 15:18:25)
Sıfır tecrübe - 2.seferde.
İmkanınız varsa parkuru kendiniz de çalışın gece boş saatinde.

Ben 1.de kaldım, 2.de bir arkadaşım sınavdan önceki gece 1de beni götürdü, 2 kere kendim gittim. (yanımda oturdu) ertesi gün kendimi daha sakin hissediyordum, sınavı geçtim.
İlkinde stop ettirdiğim için kalmıştım. O zaman da sakindim ama başka bir arabayla kendim gidince daha hakim hissettim.
  • balik kraker  (31.10.20 15:58:11)
Sıfır tecrübe, ilk girişimde kendi arabamla giderek aldım.

  • valarmurgulis  (31.10.20 16:22:37)
Kardeşim Manuel’den ilk seferde aldı, sıfır tecrübe
Ben Otomatikten üçüncüde aldım, sıfır tecrübe.

Tamamen şahısın kendisiyle alakalı. Ben genel olarak beceriksiz ve sakar bir insanım. Hoca bana inanamadı. Yola çıkamıyorum. Kardeşim de aldığı gibi yollara düştü, uzun yola çıktı.
  • Hallegadola  (31.10.20 16:25:25)
Sıfır tecrübeyle başladım, ilk girişte geçtim. Ama kurstan 22 saat direksiyon dersi almıştım. Sakin ol yeter, heyecanlanma. Sinyalleri unutma. Durunca kalkarken vitesi 1'e almayı da unutma, 1'e alıyorum diye 3'e alma. Rahat ol. Ben geçtiysem herkes geçer. İyi şanslar.

  • pati  (31.10.20 17:09:39)
sınav zorlaşmadı, inanılmaz basit. düz yolda gidiyorsun, geri geri gidiyorsun, yokuşta kalkış yapıp bir de paralel park yapıyorsun. bunlar zor geliyorsa ehliyet almayın abi lütfen.

tavsiye: trafiğe kapalı alanda bol bol sürüş yapın.
  • klassno  (31.10.20 19:33:08)
2017'de 10 ders kurs ve sıfır altyapıyla ilk seferde aldım. Bir kez stop ettim normalde hiç etmediğim yerde (yokuşta kalkış), arabanın aküsü bitti ve çalışmadı, kurs eğitmeni geldi, arabayı çalıştırdı bana geri verdi ve devam edip bitirdim. Önceki sınavlarda tek stopta kalınıyormuş ama bizim sınavda ikinci şans vermeye başlamışlar. O sayede ilkinde aldım.

Ama sınavdan sonra bir daha araba kullanmadım. Kurs çok dandikti, tamamen sınav geçmeye yönelik anlatmıştı. Paralel parkın asıl mantığını bir kere bile anlatmadı. Tüm kurs boyunca arabanın sağ arka tekerinin üstüne bi lamba yapıştırıp aynadan o lambanın kaldırım hizasına gelmesine göre kılavuz alarak park ettik. Sınavda müfettiş lambayı çıkardı ama kafamda canlandırıp geçtim. Yoksa normalde paralel parkta ne yapmam gerektiğini bi kere bile anlatmadı kurs.
  • nundu  (31.10.20 19:41:42)
sıfır tecrübe ilk girişte- 2020. Anahtar nokta, kurs ve hocanın iyi olması. Parkur zaten ezber.

  • herseysermayeicin  (31.10.20 20:10:57 ~ 20:12:08)
Sıfır tecrübe ilk girişte b ehliyet, 2. Girişte tır ehliyeti aldım...

  • Boris  (31.10.20 20:16:21)
2015te kursun verdiği 9 10 saat ders dışında hiçbir tecrübem olmadan girdim ilk seferde aldım.

  • legolasin son oku  (31.10.20 20:56:32)
Tekrar ekleme olsun diye yazıyorum. Kardeşim 2019 martta ben 2019 eylülde aldım ehliyeti sınav aşırı zordu bana kalırsa. Ankara incek’te girdim sınava. Üçüncüde geçtiğimi yukarıda demiştim zaten, iki sefer de sinyal vermediğim için elendim. Parkta iyiydim çünkü hoca bandı görünce tam sağ yap işte kapı koluyla duba aynı hizaya gelince direksiyonu düzelt gibi şeyleri ezberletti ve geçtim. Paralel park ve l park bu şekilde çok kolay. Bir de komisyon çok önemli. Hatta aşırı önemli öyle diyim.

  • Hallegadola  (31.10.20 23:18:16)