duş alınca baş ve boğaz ağrısı

merhabalar,

son 3,4 yıldır saçımı yıkadığım zaman her ne kadar çok iyi kurutmuş da olsam yaklaşık 1 saat sonra boğazım ağrımaya sonra katlanarak başım ağrımaya başlıyor. daha önce devlet hastanesinde bunu bir KBB uzmanına söylediğimde kullandığın şampuandandır deyip geçiştirmişti ama şampuan, sabun, veya sadece su ile de yıkamış olsam hiçbir şekilde fark etmiyor.

6 ay önce alerji için KBBye gittiğimde tomografi çektiler ve sinüzit çıkmıştı. antibiyotik yazdılar ve doktorun söylediğine göre antibiyotik onu kurutmuştur tekrar tomografi çektirmeye gerek yok dedi.

ben bu dertten nasıl kurtulacağım.

tekrar kbb'den randevu aldım ama yine de fikirlerinizi almak istedim.

teşekkürler.

Acaba duş aldıktan sonra dışarı çıkıp soğuk alıyor olabilir misiniz. Bende de havalar serinleyince eğer bere takmazsam baş ağrısı oluyor. Ben bunun rüzgar yüzüme vurduğu için olduğunu düşünüyorum. Yani saçımı iyi kurutsamda böyle oluyor. Evde olsamda üşüyorsam bilhassa alnımı sıcak tutmak, bere takmak işe yarıyor.

  • rapisa  (30.10.20 13:44:27)
Ayrıca serin havalarda boğazıma eşarp bağlıyorum veya boğazlı kazak giyiyorum.

  • rapisa  (30.10.20 13:45:53)
Sinüzit kaynaklıdır büyük ihtimalle hem baş hem de boğaz ağrısı. Sinüsler tıkanınca baş ağrısı yapar, sonrasında açılıp da genizden geriye akınca boğaz ağrısı yapar. Uzun saçlı insanların kadın/erkek fark etmeksizin problemlerinden biridir.

  • varos cloudstrider  (30.10.20 13:59:38)
Omrum boyu bunu cektim, caresini bulamadim. Yazin daha az olmakla beraber hala oluyor. Bende 1 saat sonra degil ertesi gun, dis etlerim aciyor ve basim agriyor. Ara sira doktora gittigimde sordum, hepsi ilk defa duyuyormus gibi bakti her seferinde bana.

  • robokot  (30.10.20 15:51:44)