Makarna Salatasi

Nasil yapiyorsunuz? Ben yapiyorum fakat hep bir yavan oluyor sanki, lezzet sirlariniz nelerdir makarna salatasi icin?

Tesekkurler:)

Sogan iyi sirke iyi domates

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.10.20 19:40:22)
soğan iyi olabiliyor, tuzla biraz ovulmuş soğan her zaman daha iyi geliyor bana, normal salatalarda da, öbür türlü çok diri kalıyor. yeşil taze soğan da olur. yavan geliyorsa belki zeytinyağı az geliyordur? dereotu da seviyorum ben içinde. kornişon turşu da yakışıyor. bir de esas mayonez çok iyi oluyor tabi.

ben öyle bol yoğurtlu falan olanından yapmıyorum bu arada, galiba öyle bir türü var esas. daha çok salata görüntüsünde oluyor benimki, sizin dediğiniz tam hangisi bilemedim de ondan bunu yazma ihtiyacı duydum :)
  • nimberjack  (29.10.20 19:54:29)
Makarnaya maydanoz kesinlikle çok yakışıyor. Kısırda bulgur ve salça koymak yerine makarna koymuş gibi bir şey oluyor genellikle yaptığım.mevzime göre taze soğan nane maydanoz vs koyarım. Bazen de rus salatası misali bezelyeli mısırlı mayonezli falan fa yaptığım oluyor.

  • yazdonumu  (29.10.20 19:54:56)
Makarna salatası derken? Yoğurtlu ve garnitürlü olan mı? Ben onu makarna salatası olarak biliyorum da verilen tarifler başka bir şeye gidiyor...

  • cemallamec  (29.10.20 20:06:21)
Birazcık ince rendelenmiş havuçla, kuru kuş üzümü ekle, o tatlı tat çok yakışıyor.

  • ekaterina  (29.10.20 20:09:31)
çoban salatanın içine haşlanmış makarna katıyorum. üstüne ceviz falan. benim makarna salatası anlayışım bu :D

  • theseachange  (29.10.20 20:11:16)
Makarnanın haşlama suyuna çok minicik bir defne yağrağı ekliyorum ocaktan almama 2-3 dakika kala.

  • Phoebe  (29.10.20 21:02:27)
Maydanoz güzel oluyor katılıyorum. Ayrıca sosis de güzel oluyor.

  • naksidil  (29.10.20 21:46:35)