Rahatlamak için ne yapıyorsunuz?

Selam, ciddi soruyorum :)

Yaşadığımız şu ortamda, işi olmayanların iş bulma stresi yaşadığı, işi olanların işle ilgili sıkıntılar yaşadığı veyahut hiçbir şey olmasa da gündemden dolayı geleceğe stresle ve umutsuzlukla bakan insanlardansanız, rahatlamak için ne yapıyorsunuz?

Arthur Schopenhauer'un hayata dair olumsuz düşünceleri çok mantıklı gelmeye başladı.

Film izleyesim gelmiyor, müzik dinliyorum yeterli olmuyor, günübirlik ilişkiler boş geliyor.

Ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

İş çıkışı iki bira, veya hava güzelse sahilde oturup hiçbir şey yapmadan boşluğa bakmak. Saat 9'u görmeden sızıp sabah alarm çalana kadar ölü gibi uyumak da olabilir (beynimin shut down mekanizması).

  • pati  (22.10.20 19:16:57)
Bisiklet sürüyorum, yoga yapıyorum, spor yapıyorum. Özellikle bisiklet çok rahatlatıyor. Geçtiğimiz hafta da ilk defa kamp yaptım, doğa çok iyi geldi.

  • roket adam  (22.10.20 19:32:51)
Kahveci var ona gidiyorum. Gönüllü iş yapıyordum bir ara ve uyku.

  • Amory Lorch  (22.10.20 20:27:21)
3d yazıcı ile baskı yapıyorum 3 boyut çizimler tasarımlar yapıyorum şu aralar

  • basond  (22.10.20 20:59:43)
Zen meditasyonu. Hayatımda denedigim strese karşı en etkili şey.

  • JohnOakley  (22.10.20 21:58:31)
En sık yaptıklarım:

-bira
-90'lar yerli yabancı pop
-dünyanın dört bir yanına dağılmış arkadaşlarımla görüntülü sohbet
  • heidi'nin dedesi  (22.10.20 22:12:29)
İşsizim yazdıklarını bizzat yaşıyorum. İş bulamamakta aramak için motivasyonumu düşürüyor. İşsiz olduğum için buraya giriyorum. Farkettimki daha önceki girdiğim zamanda işsizmişim. Kendimi daha iyi hissetmek için yürüyüş yapıyorum. Yapabilirsem haftada 2 veya 1 spor yapıyorum. Aslında oturduğum evle ilgili yapmak istediğim pek çok şey var (duvar boyama, kartonpiyer) ama işsiz olduğum için para harcamamak için yapmıyorum. Böyle şeylerle uğraşmakta iyi geliyor.

  • rapisa  (22.10.20 22:26:57)
kitap okumak (kurgu), resim/heykel yapmak, bazen oyun oynamak, bazen de kafam dağılsın diye temizlik yapmak.

  • isabella was a ginger  (22.10.20 22:30:39)
beyaz futbol izliyorum muthis kafa dagitiyo:(

  • lycoxin  (22.10.20 22:58:48)
akşamları yürüyüş yapıyorum. eve gelip ağırlık kaldırıyorum.

youtube'da soothing relaxing kanalını dinliyorum.

kitap okuyorum.
  • tabudeviren  (22.10.20 23:52:32)
koşu, alkol, evcil hayvan.

  • kumandanim  (23.10.20 08:50:13)
kahve-kurabiye ikilisi kanka.

  • baldur2  (23.10.20 10:05:26)
Ateşli silah atışları yapıyorum, üşenmezsem açık hava poligona gidip tüfek ile skeet trap filan atıyorum. Üşenirsem en yakın kapalı poligona gidip tabanca ile kağıt hedef atışı.

  • John Bloor  (23.10.20 11:42:22)
Camii'ye gidip namaz kılıyorum . (Ateist ama fakirsen yogan bu oluyor)

  • aids rakun  (25.10.20 12:38:24)