Kimyasal etkisindeki bir insan

Kimyasal madde etkisindeki bir insan, bu kimyasal madde ekstazi olabilir, ağır bir psikolojik ilaç olabilir ya da benzeri, o madde etkisinde olduğu süre boyunca yaptıklarından sorumlu mudur? Ya da şöyle söyleyeyim asıl merak ettiğim konu şu, alkol de olduğu gibi kimyasal etkisindeki tavırları dakika bilinçaltı mıdır, yoksa tamamen şekil değiştirmiş, zıt, modifiye bir davranış şekli, veya düşünce de gösterebilir mi? Lütfen tahminden ziyade bilgisi olanlar cevap versin.

sorumluluktan kastınız hukuki ise evet sorumludur.

  • red g  (09.10.20 09:53:02)
Bir sorumluluk mevzusunu bir kenara bırakıyorum bilinçaltı mıdır değil midir, bilinçaltı olmama ihtimali var mıdır

  • lost aci soyler  (09.10.20 09:55:02)
Kendi deneyimlerime dayanarak cevap veriyorum. Psikolojiyi etkileyen seratonin arttırıcı etkili ilaçlar kullandığınızda yasal olarak sorumludur. Fakat bu tür ilaçlar kişinin davranışlarını değiştiriyor kişi aslında kendisi gibi davranmıyor. Beynindrki bazı hormonlar farklı salgılanıyor. Sonuç olarak normalde kafasına takacağı bir şeyi önemsiz birşeymiş gibi umursamaz davranıp ilaçların etkisi geçtiğinde pişman olabiliyor. Bilinçaltı ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum daha çok dünya umurumda değil kafası oluyor.

  • rapisa  (11.10.20 04:48:13)