Paris'te online ev bulunabilecek site/kiralik daire,studyo vs...

Bir arkadasim icin lazim, 10larca site buldu, en meshurlarindan spotahome,uniplaces vs var, ama hem zaten cok cok az var evler, hem de ne olumlu ne olumsuz donus alabiliyor. Uzaktan rahatlikla guvenle ev bulunabilecek siteler varsa bildiginiz simdiden tesekkur ederiz.

Ya da etrafinizdan evini kiralayan/birakan birileri varsa. Kriterleri; 2.kat ustuyse asansor olmasi, icinde tuvalet olmasi. Olsa super olur denen; camasir makinesi olmasi, Paris icinde olmasi ya da banliyo olarak Vichy,Bouglogne gibi bati'daki bolgeler.

Facebook'ta Turk Ogrenciler - Paris diye bir grup var. Ben ordan bulmuştum.

  • yeteramadenedimherseyi  (01.10.20 19:12:37)
  • but that was just a dream  (01.10.20 19:18:36)
O gruptan bisey cikmadi ya. Lokavize bakiyorum tesekkurler. Baska tavsiyelere acigim hala ne kadar opsiyon o kadar iyi.

  • mirafiori  (01.10.20 19:29:37)
Uzaktan nasıl ev bulacak anlamadim?
Anladığım su an fransa'da degil, hâliyle isi de yok?

Bunlar yoksa zor is. En mantıklısı airbnb falan yapıp oraya gidince bulmak. Çünkü fransa'da kiracıların hakları cok fazla olduğu icin ev kiralayanlar dosya hazırlatiyor, calistigina dair bilgi falan istiyor. Hatta kalici sözleşme yoksa o bile büyük sikinti.
  • logisticsmanager  (01.10.20 22:56:14)
İşte bikaç haftaya gidecek öğrenci olarak, Türkiye'deyken bu tarz siteler aracılığıyla bişeyler ayarlasın gittiğinde hazır olsun, gerekirse 1-2 gün airbnb yapıp kontratı imzalayıp girer. Bu tarz siteleri istemesinin bir sebebi de fransız ev sahiplerinin politkaları.

  • mirafiori  (01.10.20 23:37:36)