Evi ne ile ısıtalım?

İzmir Güzelyalı da zemin kat, 80 m2 2+1 evimiz var. Bu ev 2 elektrikli ısıtıcıyla ısınır mı? Konforsuz olur klima mı bak dersiniz?

C şıkkı yağlı radyatör, güzel çalışan alırsanız hem odayı eşit hemde başağrısı olmadan sağlıklı şekilde ısınırsınız.

  • Fritz-X  (25.09.20 19:05:16)
ev klimayla isitilir mi yav.
evi sogutmak isitmaktan daha az enerji ister. isitma faturasi bel buker.
klimayi unutun derim.
  • turbo sadık  (25.09.20 19:07:49)
izmirde binlerce ev klima ile ısınır, çok örneği vardır. elektrikli ısıtıcı en konforsuz olan, yanından ayrılınca sıkıntı oluyor. bence klima ve yanına banyo, mutfak gibi alanlarda işiniz varken kullanmak için küçük bir fanlı ısıtıcı en mantıklı kombinasyon. klima yerine yağlı radyatör de olabilir tabi. radyatörlerin taşınabilir olması avantaj, ama klimayı yazın da kullanabilirsiniz.

  • ofelia  (25.09.20 19:15:03)
  • kanlakarisikyagmur  (25.09.20 19:18:57)
ısıtma işi enerjisi yüksek bir kaynakla yapılmalıdır. aksi halde verimli olmaz. eşit derecede ısı elde etmek için daha fazla para veya yakıt harcarsınız.

elektrikle evi ısıtmayınız. ısıtma, yanan bir kaynakla olmalıdır.

doğalgaza yönelmenizi tavsiye ederim. hele hele mantolama varsa 80 metrekare ev doğalgazla hamam gibi olur.

ama elektrikli ısıtıcı kullanırsanız kendi ekonominize zarar vermiş olursunuz.
sayın turbo sadık'ın da dediği gibi klimayla da olmaz.
  • attirmayin makedonun kafasini  (25.09.20 19:18:59)
Şöyle ki burada en fazla 1 yıl kalacağız. Kirasi uygun geldigi için tuttuk. İzmir'de zaten en fazla 3 ay ihtiyaç oluyormuş. Bu süre zarfında ayda 300-400 TL gibi bi rakami gözden çıkardık. Fakat hangisi daha konforlu olur onu merak ediyorum. Klasik ufolar iş görür yeaa derseniz hiç uğraşmaz alırım bir tane. Yok hem titrersin hem fazla para verirsin derseniz alternatiflere yonelelim. Klima, yağlı radyatör vs.

  • mekaniker  (25.09.20 19:47:48)
klima ve ısıtıcı olmuyor. izmir'in kışı sıcak olur diye düşünmeyin pişman olursunuz. buradaki cevaplara alternatif olarak pelet sobasına bi bakın derim.

  • false pretension  (25.09.20 19:55:43 ~ 19:56:34)
Bir odada klima olur diğerine yağlı radyatör gerekirse fanlı ısıtıcı veya elektrikli soba buharlılarıda var.
Ufolar kullanışlı olmuyor.
2 ısıtıcıyıda sigorta kaldırıyor mu kontrol etmek lazım
  • kararsızataletfilozofu  (25.09.20 21:42:30)