doktor maaşı konusundaki son zamanlardaki dedikodular

özellikle ekşide çok görür oldum.

1- bahsedildiği gibi maaşlar 3500-4000 civarı sabit + 3000 döner mi? rakamlar eksik olabilir de gerçekten bu kadar alt seviyelerde mi?

2- bazı şehir hastanelerinde dönerlerin 2 aydır yatmadığı söyleniyor. yani 3-4bin lira maaş alan doktor var. bu doğru mu?

arkadaş çevrem de bi ara bahsi geçerken doğu da mesela uzmanın 15-16 civarı aldığını, pratisyenin 9-10 aldığı söylendi.

neye inanalım gerçeği nedir? bir de döner ödeyememe nasıl bir rezalettir?

not: eksisozluk.com şu entry ve başlığı okuyup geldim

Bizim taburda bedelliler vardı. Aile hekimleri 15 falan alıyoruz diyorlardı. Net, brüt, döner vs bilmiyorum.

  • le jeune turc  (16.09.20 17:07:20)
Bizim kuzen yeni başlayacak, "7'yi görsem iyi" diyor. Pratisyen.

  • prole  (16.09.20 17:29:25)
doktor arkadaşlarım hepsi ağız birliği edip yalan söylemiyorsa pratisyenler 7bin uzmanlar 14bin civarı net para kazanıyor.

edit ellerine geçen paraları böyle söylemişlerdi nasıl geçiyor bordroya nasıl yansıyor hiçbir fikrim yok.
  • belkider  (16.09.20 17:30:41 ~ 17:32:20)
En katakulli donen maaslardan biri de doktor maasi ama 7k altinda kazaniyorum diyen net yalancidir. Vasifsiz ameleler bile aylik 3k kazaniyor.

  • Avoiding The Puddle  (16.09.20 17:55:55)
Devlet hastanesi parası bunlar tabii
Özel hastaneden ayda 40 bin alan çocuk doktorları
100 bin alan kadın doğumcular tanıyorum
ayda evet.
  • Corc  (16.09.20 18:40:23)
1) Asistanlar vasıfsız amele kadar kazanıyor.
Evet bu kadar alt seviyelerde. Döner sermaye olmasa geçinilmez.
Uzmanlardan emin değilim, ama yedi bin olabilir.
Profesör dokuz bin falan.
Kesin bilgi. Üniversite hastanesinde.
2) Şehir hastaneleri hakkında bilgim yok. Doğru olduğunu düşünüyorum.
Aile hekimlerinin hizmet verdiği hastayla orantılı. Onbeş bin olabilir belki.
Doktorlar yalancı diye bir efsane hep dolaşır. Çoğu kişi de buna inanır.
İnanmaya devam.
  • pro9it9is9  (16.09.20 18:49:48)
Asıl efsane Covid ek ödemesi.
Nerededir? Kimlere ödenir?
Göremediğimiz şey nasıl üç ay daha uzatılır?
Buna da inanmaya devam.
  • pro9it9is9  (16.09.20 18:53:54)
Özel hastaneden 40 50 bin alan zaten imstagramda ünlü kategorisinde doktor oluyor. Televizyon programları onlar bunlar.

Evet düşük.

Daha covid 19 ek ödemesi yahmadi bir kere.
  • mobydick  (16.09.20 19:27:17 ~ 19:28:00)
Arkadaşım pratisyenken 9'u buluyordu diyordu. Şimdi uzmanlıkta 7K alıyor ve beğenmiyor. Bide her uzmanlık okuyan aynı maaşı almıyormuş. Daha az alan da varmış.

  • the coon  (16.09.20 19:43:03)
sabit maaş doğru. döner hastaneden hastaneye, bölümden bölüme değişiyor. genelde uzmanlar 14 civarı. ama bolumune gore degisiyor.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (16.09.20 19:56:04 ~ 19:56:31)
doğru.

  • alicandan  (16.09.20 20:42:26)