Bi sağlık sorunum var

Selam.

1 sene falan önce doktora gittim. Sebebi şuydu. Nefesim yetmiyor ve derin nefes alma ihtiyacı hissediyor, uyuyamıyordum. Doktor baktı bise yok dedi. Sonra da düzeldi. Psikolojik. Bende okb var ciddi anlamda uzuun süredir dip not.

Son 2-3 haftadır yine başladı bu. Gün içinde aklıma gelmediğinde sorun yaşamıyorum. Ama şu an gibi yatarken lan yine olacak diye düşünüyorum. Ve sürekli derin nefes almaya çalışıyorum. Hep de alamıyorum doğal olarak. Uyuyamıyorum. Sürekli aklıma girdiği için gün içinde de oluyor.

Uyku ilacı alırsam bu sefer onsuz uyuyamaz hala gelir miyim diye endişe ediyorum.

Okb çok pis bir sey. Bence sorun yine o.

Siz ne diyorsunuz ne yapabilirim. Düşündüm çözüm bulamadım.

  • the real brad pitt  (14.09.20 03:30:33)
psikolojik dendiğinde psikologa ya da psikiyatra neden gitmediniz ki?
uzun süredir de okb varmış zaten.

ilaç kullanmanıza gerek olursa yönlendirirler.
bir terapiste gidin, okb'nizi çözün.
fiziksel nedeni olmayan bir şey için ilaçla yaşamanın anlamı yok.
okb çözülemeyen bir şey değil.
  • blatta hiberna  (14.09.20 03:45:02 ~ 03:45:31)
10-12 senedir psikoloğa da psikiyatr’a da gittim. İlaç falan da kullandım ve evet bence okb çözğlemeyen bir şey.

  • the real brad pitt  (14.09.20 03:49:28)
biraz şeytanın avukatlığını yapacağım ama...
çözülmesini istediğinizden emin misiniz?

çünkü genel kanının aksine insanlar aslında "her şeyi yaptım ama geçmiyor işte" diyerek içlerini rahatlatıp geçmesini istemedikleri sorunlarına daha da sarılırlar.
yani insanların çoğu aslında iyileşmek istemez.
öyle bir şey olabilir mi?

bunu tartabilirsiniz kendi içinizde.
başka birilerini, başka terapi yöntemlerini deneyin.
  • blatta hiberna  (14.09.20 03:59:50)
Kafanda bitirmen lazım, bende de vardı kendimi ikna ettim psikolojik olduğuna. Şuan sorunum kalmadı.

  • diffarentiationation  (14.09.20 04:12:20)
"ölürsem de öliim aq, ne kıymetli canım varmış" de, sal gitsin. Ölmediğini goruceksin xd

  • abuzer  (14.09.20 06:54:31)
Anksiyeteye bağlı nefes açlığı ise 4-7-8 tekniği ile meditasyon çok işe yarıyor. Kaygılandığımızda ister istemez ağızdan nefes alıp veririz, bu da vücutta karbondioksit birikmesine sebep olarak nefes açlığına sebep olur. Hatta bu açlığı gidermeye çalışıp esnemek durumu daha da kötü hale getirir.
Burundan nefes almaya odaklanıp bahsettiğim tekniği araştırın.

  • gmzo  (14.09.20 08:34:23)
anksiyeteye bağlı ise ben spora abanarak çözdüm diyebilirim.

  • roket adam  (14.09.20 09:45:56)