Endoskopi sonrası kendime gelmek ne kadar sürer

Sabah 10da firicem, ne kadar sürede kendime gelirim, arabayla eve dönmek istesem yani? Arabayı kullanmak için kaç saat beklerim?

araba kullanmak önerilmiyor. ya taksi kullan ya da birine kendini aldırt.

türk mantığı ise 3-4 saate bir şeyin kalmaz.
  • ozdek  (31.08.20 21:56:49)
yürüyerek çıkarsın ama (muhtemelen) uyutarak yapacakları için sersem hissedebilirsin. yanında refakatçi olsa iyi olur. arabayı sen kullanma.

  • sir gawain  (31.08.20 21:59:51 ~ 22:00:17)
Kolon+endoskopi yaptırıp direkt biniyorum arabay usteli anestesisiz

  • fempusay  (31.08.20 22:01:15)
Seni bilmem ama. Kullan tavsiyesi değildir.

  • fempusay  (31.08.20 22:01:52)
uyutacaklarini sanmiyorum cok farkli bir durumun yoksa, ben sorunsuz cikmistim, bogazimdaki tuhaf his disinda bir sikintim yoktu birkac dakika sonra...

  • hewit  (31.08.20 22:02:06)
Yanınızda biriyle gidin ya da taksiyle dönün.
Kendi deneyimime gore, akşam üzerinden önce zihin normale dönmüyor.
O kadar saat bekleyemeyeceğinize göre...
Ama Türk cesaretiyle kullanan var elbette.
  • pro9it9is9  (31.08.20 22:02:33)
İyi bir merkezde insani koşullarda yapılır, kişi uyutulur.
Uyumadan çekilir gibi incelemeler değildirler. Fabrika gibi çalışan yerlerde hastalar helak oluyor.

  • pro9it9is9  (31.08.20 22:05:50)
Geçen hafta yaptırdım ve tabii ki anesteziliydi. 10 dk sonra uyandım ama sonraki yarım saati düşününce hafızamda eksiklikler var. Doktorum 2 saat gözlem altında tuttu.

  • loverdose  (31.08.20 22:18:06)
65 yaşında annem endoskopi konolskopi(kolonoskopi sonucunda bağırsaktan ismi aklıma gelmeyen kist gibi bişey alındı)

işlem bitince yarım saat sonra kendine geldi, yarım saat de ben dinlendirdim sonra yürüyerek çıkıp eve geldik. taksiye binelim falan dedim istemedi.

çok ağır bir anestezi verilmiyor yani. tabi gün boyu sersemlik çekmiştir.
  • hem şişko hem deli  (31.08.20 22:26:32)
ben anestezi olmadan oldum, hızlıca boruyu ağzıma soktu 5 dakika gibi bir sürede ayaktaydım. tek derdim boğazımın biraz acımasıydı.

  • blue eyes white dragon  (31.08.20 22:45:46)