Bir iş teklifi aldım

Mühendisim. Askerlikle birlikte yaklaşık bir seneyi geçik çalışmıyorum. 5 yıllık tecrübem varken 5.5k ya çalışıyordum. Şimdi 6 seneyi geçmiş bir tecrübem olmasına rağmen teklif edilen maaş 4.5k oldu. Eski işimden daha kötü çalışma şartları sunarlarken maaşın eski işime göre düşük olması iki durumu ortaya çıkarttı. Bir yandan boş kalmaktan iyidir deyip kabul etmek istiyorum. Diğer yandan bu maaşı kabul ederek kendimi enayi yerine koydurmuş gibi hissedeceğimi düşünüyorum. Siz olsanız boş kalmak yerine işi kabul mü ederdiniz yoksa iş teklifi gelmese dahi bu maaşa çalışılmaz mı derdiniz? İş taşeron işi agi falan hak getire.

Not: sektör inşaat tabii ki. 6 yıldan fazladır mühendisim.

İnsaat sektöründe birçok kişi işsiz su an, ben kabul ederdim açıkçası.

  • purplee  (28.08.20 09:57:49)
ederdim,iş işte bulunur. belki size başka kapılar açar.

en kötü iş, işsizlikten iyidir.
  • benaslinda  (28.08.20 10:00:07)
Ben de sektoru dusununce kabul ederdim. Sonrasinda is aramaya devam ederdim bi alti ay bi yil calistiktan sonra. Cunku sirketler sana nedene bu kadar sure bos kaldin diye soracaklar ve buna takilacaklar. Sen bos kaldim demek yerine baska bi iste calisirsan sonrasi icin de iyi olur.

  • tessera  (28.08.20 10:00:52)
boş durmaktan iyidir der geçerdim. inşaat sektörünün ne olduğu ne olacağı belli değil zaten..

  • foolrules  (28.08.20 10:01:48)
Çalışsaydınız ve bu maaşı söyleselerdi çok rahat reddedilebilirdi. Ama şu anki durumunuzu bilmiyorum. gerçekten ihtiyacım varsa tabii kabul ederdim.

  • austenn  (28.08.20 10:02:57)
@austenn
Asgari ücretli standardındayım şu an.

  • Unde bach canim  (28.08.20 10:14:49)
Eski durumunuzla kıyaslarsak tecrübeniz 6 olmadı o bir seneyi boşta geçirdiniz ve şuan çalışmıyorsunuz. Bu sebeple daha iyi bir teklif gelme ihtimali zaten azdı. Şartları kötü olmasa düşünmeden kabul ederdim ben.
İş sizi fiziksel/psikolojik yıpratmayacak sabah oflaya oflaya gideceğiniz bir iş değilse kabul edin bence. Hem çalışırken işverenler için daha pozitif bir etki hem de tecrübeniz artacak.

  • cilekli pasta  (28.08.20 10:45:44)
işler içine girince iyi kötü algısı değişebiliyor. gir baktın sarmadı 2-3 ay sabredip çıkarsın.

  • sarcophagus  (28.08.20 10:50:18)
bir meslektaşınız olarak üzüldüm.

ufukta başka iş yoksa kabul edin. taşeronda iyi eleman olmak her zaman bir artıdır. düşük maaşla çalıştığın için de başka yere geçmen nispeten daha kolay olur.

her zaman dediğim gibi bir sıfırdan büyüktür. 1>0. taksimetre işlesin.
  • ozdek  (28.08.20 11:33:53)
hic dusunme ve kabul et. ben de insaat sektorundeyim azcok biliyorum. kacirma derim.

  • turbo sadık  (28.08.20 12:08:10)
Kabul et burası Avrupa değil oturayım evde rahat is bakarım işlemiyor. Sektör de sıkıntılı hem.

  • Mcfly  (28.08.20 12:36:24)
1 yılı aşkın süre az zaman değil ben de kabul edin diyorum.

  • owaki  (28.08.20 13:59:50)
@çilekli pasta
Ben 5 yıllık mühendisken o parayla işe giriş yaptım. 1 seneden biraz süre sonra askere gittim. Sadece kıyas için bi detay verdim, ayrıntılara takılmayın.

  • Unde bach canim  (28.08.20 14:28:00)
Şartları iyileştirip o maaşı 4700 yapılmasını yazdım, 2-3 saate yanıtımı vericem demiştim. Adam görüldü attı:)

  • Unde bach canim  (28.08.20 14:30:58)
böyle durumlarda pazarlık yapacaksan daha net yazmanı öneririm.

5000 yazsaydın eğer artıracağı varsa o zaten deri 4750 veririm falan diye.

umarım gönlüne göre bir iş bulursun. yalnız o iş yerinde ölene kadar çalışacakmış gibi kendini demoralize etme. moralini yüksek tut. belki projedeki başka bir firmanın dikkatini çeker çok daha iyi bir teklif alırsın.
  • sarcophagus  (28.08.20 17:19:54)