Düzenli kilo almak

Merhaba. Ağustos ayı başından bu yana neredeyse her hafta 1.5 kg alıyorum. İdeal kilomu geçmeye 2 kg kaldı ve sağlıklı hissetmiyorum. Aslında düzenli besleniyorum ama aç kaldığımda abur cubura yöneliyorum. koşu, yoga yapıyorum (haftada 1) ama kilo alma hızını kontrol edemiyorum. Şimdi sormak istediğim özellikle çok aç olduğumda ne yersem sağlıklı olur ve daha az kilo alırım? Diyetisyene gitmeli miyim?

sayıları tamamen sallayarak ilerliyorum;

vücudun için gerekli enerji miktarı 1000

eğer sen 800 alırsan vücut 200lük açığı kapatmak için depodan harcar kilo verirsin.

eğer sen 2000 alırsan vücut 1000lik kısmını hareket tarzına göre yağ ve kas olarak depolayabilir.

tdee değerini öğrenip yediğin içtiğin şeylerin kalorilerini hesaplarsan kilo alımını daha kontrollü hale getirirsin.

eğer çok hareketli bir hayatın yok ve sen aşırı kalori alımı yapıyorsan doğal olarak kilo alımını durduramazsın. kalori hesabı yaparken neler yiyeceğine bu şekilde karar verebilirsin.
  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (26.08.20 13:23:32)
Salatalık gibi kalorisi düşük hacmi yüksek gıdalar. Ayrıca aktiviteyi haftada birden daha fazla yaparsan da kalori dengeni tutturma şansın olur.

  • arnold schwarzeneger  (26.08.20 14:16:25)