5 ebeveyn ve 1 bebek arabaya nasıl sığarız?

selamlar, sorum çok açık. 5 birey (şoför dahil) ve bir 3 aylık bebek arabaya nasıl sığarız uzun yol için?

b segment bir polo, c segment bir megane veya başka bir öneriye yerleşme konusunda fikirlere açığım.

vito tarzı ya da mpv araçlar hariç.

Megane tabii ki daha mantıklı ama 5 kişi bile zor. Çocuk da olunca bayağı zorlar. Arka üçlü kesin haşat olur giderken. Bol bol mola vermeli, önde oturan ve çocuğu taşıyan kişi sürekli değişmeli.

  • pass  (25.08.20 03:13:56 ~ 03:14:36)
bebek koltuğu olmadan araca binmeyin, bebeği de bindirmeyin, ekonomi yapıcam derken maazallah kaza falan olur, ufacık kaza bile yeter bebeğe.

  • hem şişko hem deli  (25.08.20 05:09:27)
Skoda superb

  • sutlu nescafe  (25.08.20 06:57:38)
Şişko ve deli +1
Iki araba gidin.

  • kisa  (25.08.20 07:09:31)
Arka koltuklarda biri cocuk koltugu zaten, diger 3 kisi 2 kisilik koltuga sigisacak. Bol bol mola ve bacagi uyusanin on tarafa gecmesiyle biraz zahmetli de olsa gidilir gibi. Ama hasat olunur uzun yolda.

  • brkylmz  (25.08.20 07:12:56)
Brkylmz +1
O aractaki tek rahat iki kisi sofor ve bebek olacak.

Sorudan nedense bebe koltugunu, yani bebegin bir yetiskin yeri kaplayacagini atlamissiniz gibi geldi. Cocuk kucakta gitmez.
Yani soruyu buraya degil, sofor disindaki 4 kisiye danismak lazim..kaldirabilirler mi diye
  • Kittie  (25.08.20 08:24:23)
Seat alhambra gibi 7 koltuklu normal araba olmadan olmaz. Bebek bebek koltugu olmadan gitmez.

  • kuehles blondes  (25.08.20 08:45:18)
çocuğu kucakta götürme gibi bir niyetiniz varsa, bagaja koysanız da fark etmez. kısa mesafe olsa hadi neyse ama uzun yol için olmaz öyle şey. ani fren yapılsa çocuk kucaktan fırlar gider.

olabilecek en iyi şey, şöför + 1 kişi önde gidecek. arkada da çocuk koltuğu + 2 kişi. geriye kalan bir kişiye de uçak bileti, otobüs bileti alınır. ya da 7 kişilik bir araba seçilir. peugeot 5008 tarzı bagaj kısmında +2 koltuğu olan.
  • reanarchy  (25.08.20 09:05:49)
O riske değmez. 2 araba gidin..

  • primetime  (25.08.20 10:09:40)
öne şöför + yolcu arkayada 3 kişi + çocuk koltuğu olmalı. arka kenar ve orta koltukğa 3 kişi sığarsanız olabilir. yoksa öbür türlü ön yolcu koltuğunu 2 kişilik veya çocuğu kucağa alalım fln gibi şeyler yapmayın.

çocuk koltuğu şart. ön yolcu koltuğuna sadece 1 kişi şart.
  • morcivert  (25.08.20 10:13:43)
Çocuk koltuksuz gitmek hem tehlikeli hem konforsuz. Çocuk için de kucağında taşıyacak kişi için de konforsuz.

Arkada bebek koltuğu ve iki kişi bile uzun yolda rahat etmez, ama katlanılabilir. Beşinci kişi ya uçak ya otobüsle gidecek.
  • John Bloor  (25.08.20 10:27:53)
peugeot 5008 +1
Biz Octavia ile arkada iki birey bir oto koltuklu bebek İstanbul - Sakarya yapıyoruz. Üç gün belim ağrıyor yanımızda üçüncü bir yetişkin anca kucakta gider kalçası sığmıyor insanın.

  • cilekli pasta  (25.08.20 11:06:10)
Naptınız?

  • pass  (26.08.20 01:12:02)
@pass arıyoruz halen. ne kişi sayısını azaltabiliyoruz ne de araç sayısını arttırabiliyoruz. elimizdeki segment c sınıfır. en son bir mpv kiralayacağım gibi görünüyor fakat 5008, 500L ve toyota verso gibi araçları kiralayanlar hep merdiven altı tipler.

en son bir dacia lodgy kiralayacağım o olacak. teneke üzerinde 70'le falan gideriz herhalde.
  • bisorumvargaliba  (26.08.20 03:28:01)