[]

Yurtdışından alınan telefon imei kaydı

120 günü geçirdim malesef. Şuan çıkış-giriş yapmam gerekiyor yaklaşık 100 gün sürem var bunun için.
Telefonu aldığım ülkeye mi gitmem gerekiyor yoksa herhangi bir ülkeye giriş çıkış yapsam olur mu?
Bir de sadece çık-gir yeterli mi? Başka bir işlem yaptıracak mıyım?


 
Kayitsiz telefonla yilda 120 gun hakkiniz oluyor. Gittiginiz ulkenin onemi yok, istediginiz ulkeye gidip 365 - 120 = 245 gun kalip donebilirsiniz.

Edit: Yurt disina gitmeniz de sart degil, telefonu kapatip 245 gun sonra da acabilirsiniz.
  • crown  (15.08.20 22:50:43 ~ 22:51:29) 
  • but that was just a dream  (15.08.20 23:53:51) 
@crown telefonu kullanmam gerekiyor ve Türkiye’de yaşıyorum, sürekli git-gel durumum yok yani. Ayrıca ne demek 245 gün kalabilirsiniz başka ülkede? Dalga mı geçiyorsunuz yoksa soruyu mu anlamadınız?

@but, bunların benim sorumla alakası yok. Ben harcı ödeyip kayıt yaptırmak istiyorum ama gireli 120 günü geçtiği için bunu yapma şansım yok. Tekrar çıkış-giriş yapmam gerekiyor. Soru da bununla ilgili zaten. Aldığım ülkeye mi gitmem gerekiyor yoksa herhangi bir ülkeye 1-2 gün gidiş dönüş yapsam dönüşte kaydettirebilecek miyim bunu soruyorum.
  • megalomaniac  (16.08.20 00:45:33) 
Nereye giriş çıkış yaptığın farketmiyor, istersen Kıbrıs’a git farketmiyor. Sistem yurtdışı çıkışın var mı onu baz alıyor.


  • Northern Mariner  (16.08.20 00:48:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.