çorba tarifi

ya şöyle mercimek çorbası gibi; kıvamı yoğun, lezzetleri yoğun bir çorba tarifi öneriniz var mıdır?

sebze çorbası yapayım diyorum, çok yavan geliyor.
soğan çorbası denedim, hiç beğenmedim.

bana mercimek çorbası gibi, malzemelerin içinde eriyip bittiği, yoğun tadı olan bir çorba önerisi olan var mıdır?

Klasik çorbaların dışına çıkamayan biriydim ama bu sene yurtdışında şu üç çorbaya çok alıştım;
Taze zencefilli havuç çorbası (servis ederken içine beyaz peynir ve çiğ kaju-fıstık çok yakışıyor)
Kırmızı pancar çorbası (peynir+kaju/fıstık+1)
Brokoli çorbası (pişrikten sonra içinde tereyağı eritince daha başarılı)
  • onune3012  (14.08.20 10:00:52)
Balkabağı çorbası deneyin, zencefilli kremalı

  • kobuzchu kiz  (14.08.20 10:05:41)
Mobil edit: ye-mek.net buna yakın yapıyoruz biz, kesin tarifimiz yok. Ek olarak ufa bir parça taze zencefil ekliyoruz.

  • kobuzchu kiz  (14.08.20 10:07:43)
tarifini veremem ama kremalı mantar çorbası ve kremalı brokoli çorbası denemenizi tavsiye edebilirim.

  • paradoxical  (14.08.20 10:41:54)
Mevsimi değil ama kereviz çorbası (içine havuç, soğan ve sarımsak da koyuyoruz)
Yeşil kabak çorbası
Balkabağı çorbası
  • SiyamkedisiZorro  (14.08.20 10:56:14)
közlenmiş domates.

www.ardaninmutfagi.com
  • iste o kavunici balik  (14.08.20 11:27:43)
ezogelin mantığında yapıp içine taze sebze ve kuru bakliyatla çok güzel birşey cıkartabilirsiniz. biraz limon biraz pul biber, oh miss

  • delidiyorum  (14.08.20 14:07:48)
yeşil mercimek içine erişteli olandan denediniz mi?

her çorbanın içine bulgur, erişte atsanız kıvamı artar. bir de süt ürünleri tüketiyorsanız, çorba üzerine bir kaşık yoğurt tadını güzelleştirir.
ben sebzeleri (elde ne varsa) atıyorum patates de ekleyip.
  • janderzel zartanyan  (14.08.20 14:33:45)