işyerinizde en nefret ettiğiniz durum nedir?

iş arkadaşlarının x yapması, patronun sürekli kontrol halinde olması, 3 kuruş maaşa mekik yapımında çalışıyormuş gibi ciddiyet beklemeleri vs.

en temel sorunu ne olarak ne görüyorsunuz

birilerinin islerini sabunlamasi.

  • turbo sadık  (08.08.20 14:44:50)
en temel sorun kalite sistemleri. en nefret ettiğim durum denetim hazırlıklarıyla ilgili bir şeylerin kalite birimi tarafından kucağımıza bırakılması, son dakika birsürü naylon doküman hazırlamak. proje dosyaları ayrı, fmea'sı ayrı, kaplumbağa diyagramları balık kılçıkları ayrı, prosedürü talimatı ayrı dertler...

  • pati  (08.08.20 14:52:30)
konuşurken dokunan arkadaşlar. okb hastasıyım. iğrendiğim adam dokununca direkt çöpe atıyorum yepyeni ceketi. kaç bin zararım var. adamı görünce kaçıyorum, aklıma bir şey gelmiş gibi yapıp u dönüşü yapıyorum, telefonla konuşmuş gibi yapıyorum, tatil dönüşü yanıma gelmesin diye mesaiden önce işim varmış gibi cepten arayıp faslı orada tamamlıyorum, aniden köşe dönüşü falan yakalandıysam g.tün g.tün geri adımlarla uzaklaşıyorum

ben hastayım ama... normal adam yapmaz bunu.
  • ya ben lan neyse  (08.08.20 14:53:13 ~ 14:53:59)
Asgariden gösterilen maaşlar.

  • d max  (08.08.20 14:53:18)
Sorumsuz kişiler ve sürekli bunların arkalarını toplamak.
Ben kaçsam başıma kesin iş açılır. Öyle umursamaz, yüzsüz insanlar var ki, bunlara kimse dokunamıyor.

  • pro9it9is9  (08.08.20 16:08:57)
dedikodu, belirli bir kültür seviyesine erişememiş dünyası, ufku küçük insanlar. dolduruşa kolay gelen yöneticiler.

  • kedi kovalayan astronot  (08.08.20 16:11:11)
Patronun akıllanmaması,

Her seferinde '' böyle adam almıcam'' diyip alıp kazık yiyip 2 sene sonra yine '' boyle adam almıcam'' demesi.
Patronun yaratıcılık bekleyip sağa sola saldırıp milleti korkutması ortaya iş çıkmayınca '' yaratıcı değilsiniz demesi''
Online dönemde her hafta yapılan ve sadece 10 saniye süren '' merhaba bende bu hafta bunu bunu yaptım görüşürüz'' denen ve saatlerce süren toplantılarda kamera mikrofon kapatıp arka planda iş halletmesi.
  • paramolacak  (08.08.20 16:39:10)
Bir türlü bir düzen oturtamamış olmamız. Kimin ne yaptığı, ne ile ilgilendiğinin belli olmaması nedeniyle herkesin her şeyden haberdar olması gerekliliği doğması. Bu da mümkün olmadığı için her an patlayabilecek bir sistemde günü kurtararak yuvarlanmamız.

  • peki madem  (08.08.20 17:03:35)
3 kurus maasa mekik yapimi ciddiyeti +1

Isini yapmayan ama yapiyor gibi gozukenlerin arkasini toplamak +1
hele bi tanesi var ki nefret ediyorum, bi de oyle bi kollaniyor ki..baya kovulmasi lazim

Dedikodu... skype sayesinde yok gibi gozukuyor sadece

Gruplasma...

Mudurun ise gore degil, kisiye gore muamele yapmasi.
Ornegin yerden cop alip atan yalakasini nerdeyse bu yuzden el ustunde tutmasi, herkese anlatmasi ama ben ciddi isler basarinca hic olmamis gibi davranmasi - duyulsun istemezler cunku e grup disiyiz ya sivrilmemeliyiz agsj

Maas adaletsizligi..

En temel demissin de su durumlarin hepsi her gun yasaniyor.
Beni en sinir eden su kollanan adam ama
  • Kittie  (08.08.20 17:06:16 ~ 17:17:27)
Herkesin her konu hakkında fikri olması.
Sürekli yapılan dedikodular.
Ödül-ceza sistem adaletsizliği.

Liyakatsiz yönetici.
  • but that was just a dream  (08.08.20 19:07:05)
*sorumluluk verip yetki verilmemesi.
*yapılacak işle ilgili yeterli brifing olmaması ya da bilgisi yeterli olmayan elemana onu aşan bir iş verip de danışacağı kişinin olmaması, olsa bile "bu da sorulur mu" tavırları yapılması.

  • biseysorcaktim  (08.08.20 19:12:54)
Mesela bugün (cumartesi) bir WhatsApp mesajıyla pazar akşama kadar bitirilmesi gereken iş geldi. Haftaici uzayan mesailer yetmiyor gibi haftasonlari da patates oluyor.

1 tek bayramlar rahat. Ama 15 Temmuz gibi resmi tatillerde illa ki iş kitleniyor evden yapılacak.
  • materyalist imam  (08.08.20 23:02:02)