[]

İstanbul Sözleşmesi'nden çıkmamız ne anlama geliyor?

Şuradaki haberi okudum:
www.gazeteduvar.com.tr

Buna rağmen yine suç işleyip salınanları görüyorduk. Şimdi ne olacak ve neden böyle bir şey yapıyorlar sizce?

 
idam bile suçlar için caydırıcı değil. bu sözleşme eşitsizlik yaratıyor


  • horowitz  (07.07.20 00:01:00) 
Bu sözleşme sayesinde birçok dezavantajlı grubun hakları korunuyordu, kadınlara uygulanan şiddet dahil. Bir avukat arkadaşımdan, epey önce bundan çıkma düşüncesinin olduğunu duymuştum. Şimdi gerçek oluyor.


  • pro9it9is9  (07.07.20 07:44:53) 
İstanbul sözleşmesinden çıkmak , toplumun aslına dönmesi demektir. Gereklidir.

Sözleşme oldu bittiye geldi ve zamanında tam anlaşılamadı. Sözleşmenin zararı, hiç bir şekilde yan yana gelemeyecek kişi yada grupların bu sözleşme için ortak hareket etmelerinden de belli oluyor. Sözleşmeden doğan sonuçlar ve beraberinde doğrudan ya da dolaylı gelen bir çok şey sosyal yönden Türk toplumuna da uymuyor. İsmi yerli ama fikren tamamen ithal bir sözleşme.
Şimdi kadını koruyalım derken aileler darmadağın oldu kadına karşı işlenen suçlar da beklenenin aksine arttı. Ayrıca bu sözlemede belirtilen maddeler de net değil, yorumlara oldukça açık.

Sadece bu sözleşmede değil genel olarak yalan sosyal ve kültürel değişim içerisinde kadın hakları korunsun derken, kadın tamamen erkeğe rakip hale getiriliyor.

yine
Aile içi şiddet kavramı da görünen ve bilinenin aksine, aile içi şiddeti sonlandırmak yerine asıl olarak aileyi sonlandırma amacı taşıdığı ortada. Bu kavramın yorumlamış yeni nesil ve devletlerin geleceği açısından da sakıncalı.
Aile bittiği an, etkileri sebebiyle uzun vadede devlette bitiyor.
Genetiğiyle oynanan tohumların fayda değil de zarar vermesi gibi bir durum .
  • Erva  (07.07.20 09:25:27) 
@Erva dediklerinizin hiçbirine katılmıyorum ama detaylı açıklama için teşekkür ederim.


  • curious mind  (07.07.20 13:33:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.