Sizce Dolancırıcı mı (market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava)

Merhaba arkadaşlar, formata uygunmudur, değilmidir bilmiyorum ama @market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava isimli yazar arkadaşı tanıyan bilen vardır belki,
Merak ettiğim şey bu arkadaş dolandırıcımı, ne ayak.

Bu soruyu sormamın sebebi,16/06/2020 de 21/06/2020'de açmış olduğu yavru kedinin ameliyatı için yardım başlıklı ilanına istinaden, o gün ufak bir miktar transfer ettim, benim gibi birkaç arkadaş daha göndermiş.
O günden buyana mesajlara vs dönüş olmadı,

(git: 1428797
(git: 1428363

Moderasyon arkadaşlardan rica etsem bir kaç gün üstlerde biryerlerde durabilirmi, en azından içimizdeki dolandırıcı olup olmadığı henüz belli olmayan bu arkadaşı ifşa etmiş olsak, başkalarının duygularının sömürülmesine engel olsak olurmu aceba ?

Ayda 10000 lira kenara atabilen birisinin 1250 lira bulamaması? Çarpmış muhtemelen, ortada bir kedi bile varsa tedaviyi yaptırmamış olabilir.

  • atom karincanin torunu  (03.07.20 08:19:35)
@üğpoıuy boşa gitti maalesef.

@cesario, doğru söylüyorsun da üğpo nunda dediği gibi eski kullanıcı vs inanmışız, bir cana yardımcı olabilmek adına,
Yoksa para önemli değil yerine gelir, ki geldi de, benim üzüldüğüm nokta insanları enayi yerine koyması, şimdi bu saatten sonra burdan gelecek olan gerçekten ihtiyaçlara da şüphe ile bakılacak bu bombacı yüzünden
  • birbilsem  (03.07.20 08:21:08)
Yalancı o, işim kötü filan şöyle diyip sonra 10k biriktiriyorum diye duyuru açmıştı. 10k atabilen biri sizin 100liranızı ne diye alsın.

  • KaraSakall  (03.07.20 08:51:53)
eski üyelerden onu biliyorum. Fakat önce terfi, sonra ayda kenara 10k koyuyorum duyurularından hiç de uzak olmayan bir süre sonra 1000 liram yetmedi demesi ve bunu da ipad ekranım kırıldı tamiri ne kadar diye sormasından sonra yapması çok işkillendirici.

Umarım yanılıyorumdur. Kendisi bence bir açıklama borçlu siteye ve sitede bağış duyurularına bir çekidüzen gelmeli sanırım. En azından bireysel hesaplar yerine veteriner hesabu falan olabilir.
  • denizgonen  (03.07.20 09:06:45)
twitter da rulling mi ne var, onun tayfadan sanirim; gecmis olsun herkese

  • sweetoffice  (03.07.20 09:16:23)
nick tercihi, duyuruları, cevaplarındaki uslubu gözönünde bulundurunca ben tekinsiz biriyim diye bas bas bağırıyordu. kimse mi farketmedi.

  • buenosdias  (03.07.20 09:25:48)
ulan tam niyetleniyorum benden önce birisi uyandırıyor. şimdi en az 3-4 ay herkes daha temkinli olur hahahaha.

şaka bi yana, kedi numarasına da düşmeyin artık ya. geçmiş olsun.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.07.20 09:32:00)
@üğpoıuy, ben de eski bir kullanıcı diye güvendim açıkçası, cevap da gelmiyor.

  • hayirsiz  (03.07.20 09:51:33 ~ 09:51:45)
Acikcasi en bastan beri guvenmedigim bir kullaniciydi.
Bence soguk su icin.

  • kuehles blondes  (03.07.20 09:55:34)
Çok eski duyurucu kendisi. Bence psikolojik sorunu olan birisi,çok fazla davranış bozukluğu sergiliyor.

Bildiğim kadarıyla ikci nick te ona ait.mutlaka başka isimlerle yine buralarda. Geçmiş olsun bence yolladiginiz para yerine ulaşmamış olabilir günahını almayım yinede.
  • brnbrs  (03.07.20 09:59:21)
Gönderdiğim paranın peşinde değilim, önemli değil.
hayır yapalım dedik enayi yerine konulduk.
O para cebimde dursaydı sağa sola gidecekti, paraya üzülmüyorum, bundan sonraki yardım taleplerinde bu gibi karakterli kişilikler yüzünden yardımda bulunmayacağız belki de ona üzülüyorum
  • birbilsem  (03.07.20 10:11:51)
sürekli ne kadar çok parası olduğuyla ilgili duyuru açtığı için ben de göndermedim açıkcası, yalan olduğu çok belliydi. birine yardım etmeden lütfen enazından eski duyurularına bakın derim.

  • theseachange  (03.07.20 10:15:26)
duyurunun en büyük kolpacılarından biri olduğunu düşünüyordum kendisinin.

iş değiştirmeler, yabancı ülke vizeleri, oturum izinleri, yabancı ülkede birinden hamile kalmalar, çocuk aldırmalar, işe dönmeler, 5 basamaklı maaşlar...

anlat pampa heyecanlı oluyor modunda takip ediyordum kendisini bugüne kadar.

dolandırmış mıdır bilemem ama ben olsam duyuruya bugün kayıt olmuş kullanıcıya para gönderir bu kişiye göndermezdim :)

bu arada üğpoıuy yardım isterse ona yollarım. onun kolpaları güzel oluyo :))
  • eeb  (03.07.20 10:44:10)
market arabası reyiz @eeb'in de yazdığı gibi fantastik bir arkadaş. bence iki ihtimal var,

1) yazdıkları doğru. bu durumda çok hızlı yaşayan biri olduğu sonucuna varabiliriz. belki yine bi' yerlere kaçmıştır, yakında dönüp meseleyi anlatır. yıllardır burayı aktif olarak kullandığı için şahsen küçük de olsa bir umut payı bırakıyor ve kendisini erken yargılamamak/suçlamamak adına "belki döner" diyorum.

2) yazdıkları kolpa, hayatı yalan. ilgili duyuruya göz gezdirdim de en son 850 lira toplandığını yazmıştı sanırım. bunun yeterli bir ganimet olduğuna kanaat getirip duyurudan sonsuza dek ayrılmış olabilir.

***

bağış yapan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum ama hiç tanımadıkları birinin kedi duyurusuna 100-200 lira gönderebildiklerine göre maddi durumları yerinde. "ben iyi bir şey için para göndermiştim" diye teselli bulup daha büyük bir çarpmaya maruz kalmadıkları için kendilerini şanslı saysınlar, şu sıcak yaz günlerinde soğuk sularını içsinler, canlarını sıkmasınlar.

(bu arada adeta bir hatalar zincirinin ardından dedemin üstüne çok talihsiz bir şekilde hidrojen bombası düştü. tedavisini sikorta karşılıyor ama ziyaretine gitmek için gidiş-dönüş 150 lira bilet parasına ihtiyacım var. mesaj atarsanız detayları paylaşabilirim tşk)
  • der meister  (03.07.20 10:53:25)
sadece internetten gördüğünüz ama tanımadığınız bilmediğiniz bir insana 1 tl bile göndermem/göndermeyin.

  • nuisance  (03.07.20 10:56:23)
Şimdi gelir bir hikaye uydurur. Sürekli yeni hikayelerle geliyor, bir işsizim param yok diyor, bir çok zenginim diyor. Bir kere özel mesajla kendisine de yazmıştım. Ben başkası için soruyorum diyor. Eski duyurularını silmiş olabilir ama üğpoıuy gibi eski bir üye bile göndermiş. O parayı diğer yardım kampanyalarına verseydiniz keşke. Bence bırakmayın peşini, herkese aldığı parayı göndersin ya da başka bir yardım kampanyasına ödeyip size de dekont yollasın.

İnsanların parasını çalmaktan ziyade inancını da çaldı. Şimdi bu insanlar gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım eder mi?
  • geçerkenugradım  (03.07.20 11:04:39)
merhaba arkadaşlar, kedi duyurusunu ilk gördüğümde aklıma eski duyurukarından birisi gelmişti.

konusu şöyle olan bir duyurusu vardı arkadaşın, '350bin liraya fethiye göcek balıkesir civarında ev'

ben de kendi kendime demiştim ki 350 bin'e ev alcak insan 1 kediyi nasıl tedavi ettiremez, para toplar vb. sonuçta işi var gücü var(hep iş ile duyuru açtığından.)

hatta geçen ay da '300binlik altın bozdurup 200bine ev aldım 1000 tl kira getirisi var' tarzında duyurusu vardı.
  • hem şişko hem deli  (03.07.20 11:15:24 ~ 11:23:03)
ben o arkadasin baska nickle hala buralarda oldugunu dusunuyorum. belki bu basliga yazanlardan biridir. modlar ip adresinden arastirabilir:D

  • buenosdias  (03.07.20 11:21:46)
modlar niye araştırsın ki? sonuçta kanun nizam belli , valilikten izin almadan kafaya göre para toplamak suç.

para gönderenler madur olarak görüyorsa kendini yargı yolu açık.

modlar niye kişisel verilerin ihlali vb gibi sorun oluşturabilecek bişeyle uğraşıp kendilerini yaksınlar ki? suç kişiseldir ve reyting hamdi yakalar.
  • hem şişko hem deli  (03.07.20 11:24:19)
hayatı yalan dolan, uydurma belkide psikolojik sorunları vardır. dikkat çekici bir nick olduğu için ara ara duyuruda görürüm kendisini. bazı zamanlar abd vizesi, tatil için güney afrika'ya gidiyor. yurtdışına patronla gidiyor bazende gece hemşiresi oluyor bazı zamanlar beyazyakalı yönetici. tam hollywood senaryosu gibi anlattıkları. 2-3 sene evvel bir hanımefendiden emanet çanta almış sonra çantayı binbir zahmetle hatta duyuruda ifşa ederek çantayı iade etmek zorunda kalmış ve çantayı yırtık teslim etmişti.

bazen duyuruda görünce bakalım ne sallamış diye keyifle okuyorum. duyurda nickaltı diye birşey olmayınca anca biri duyuruda soracak da tanıyan bilenler yazacak. ara ara tüm duyurularını siler sonra tekrar sallamaya devam eder.

o yardım duyurusuna toplanan erkek ismi idi, kendisi hanımefendidir. dolandırıcı mı bilemem ama renkli bir hayat yaşadığı duyuruyu trollediğini düşünüyorum.

aslında para gönderenler iyi niyetli ama en azında bir bakılır eski duyurularına aylık 10 bin lira birikim yapıyorum altın yatırım yapıyorum iyi mi diye sorunca 1150 lira para mı denmesi lazımdı. polemiğe girmemek için yazmadım o başlığa.
  • zanutsas  (03.07.20 11:24:56)
kadın ya da erkek. kolpa, komik vs. ya da değil. sokak hayvanları üzerinden yapılan, onlarcası gerçekten yardım beklerken, gerçek gönüllüler neredeyse aç yaşayıp her gün kilolarca mama dağıtırken aşağılıkça bir davranış. evet burada yardım edenlere sorun yaratmayabilir o 100-200 tl. ama ihtiyaç sahibi hayvanları bulsa fark yaratacak miktarlar aynı zamanda.
ekşisozlükte, annesi gerçekten hasta bir yazarın dolandırıcılık yüzünden ipliği pazara çıkartılmışken duyuruda rahat rahat adam çarpabilmenin ve ihtiyaç sahiplerine gidecek paraları cebe indirmelerinin de önüne geçilmeli diye düşünüyorum.
ama tabii bu o kadar ince bir çizgi ki bundan sonraki olası yardım girişimlerini kötü etkilememeli sadece belli standartlar getirilmeli. klinik bilgileri, ayrıntılı görüntüler, yapılan tetkiklerin detayları bunlar olmadan yardım toplanmamalı.
  • not dark yet  (03.07.20 11:52:12 ~ 11:57:10)
Ben de coco diye düşünüyordum. Vasat troll. Neyse soğuk su

  • glamdr1ng  (03.07.20 12:38:45)
"1100 lira ameliyat + anestezi + ilaç parası tutar dedi. karma ve lösemi aşıyla birlikte 1250 lira yapıyor dedi toplam"

duyurusuna gore anestezi + ilac parasi + karma ve losemi asisi 1250-1100=150 liraymis. konu hakkinda hicbir fikrim yok ama "bunlar bu kadar ucuz olamaz" deyip bile killanirdim. "ilac parasi" ahah hangi ilac? kedi iyilestirici!
  • ateistanbul  (03.07.20 14:04:17)
@brnbrs' nin dediği gibi @ikcı da onun yan hesabı olabilir. Çünkü sürekli başka ülkelerde iş buluyor. Mağdur oluyor falan filan. Hatta arttırıyorum, @aysee nickli hesap da ona ait olabilir diyorum, bu @aysee de sürekli böyle mal mülk parayla ilgili duyurular açıp duruyor.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (03.07.20 16:22:00 ~ 16:24:44)
İsmi açık duruyor nereye şikayet edilebilir?

  • hipopotamus  (03.07.20 20:15:45)
Avukatlar daha iyi bilir ama kendi fikrim; emniyet online ihbar formu var, ya da cimer üstünden savcılığa ulaşabilecek bir dilekçe ile şikayet edebilirsiniz.

  • geçerkenugradım  (03.07.20 20:28:35)
bu güney afrikaya ayak basar basmaz hamile kalıp kürtaj yaptırmaya çalışan karakter değil mi?
cimere falan yazdığınız şikayetin bi anlamı yok. cimere de yazsan karakol seni arayacak böyle böyle bir şikayetin varmış istiyorsan gel dilekçeni yazalım diyecek. 20 yıllık internet tecrübe dayanarak şikayetçi olacağım diyenlerin %97,64 ü bu aşamada koy verip vazgeçiyor. sizin olayda buraya bağlanır.
10 20 lira verip yeni üyelik alıp geri gelir gene yoluna bakar.
  • anet  (03.07.20 21:28:47)
@hipopotamus hesap numarasının onun adına olduğundan şüpheliyim

  • birbilsem  (03.07.20 21:34:42)
ben o kedi duyurusunu ilk görenlerdenim. yardım için valilik izni gerektiğini yazacaktım ama yanıt silineceği / linç yiyeceğim için hiç yazmadım. gerçekten iyi niyetli de olabilir sonuçta, bilinmez.

bu arkadaş yanılmıyorsam kleptoman olduğundan da bahsetmişti. gittiği evlerden sabun vesaire çalıyordu, mağazalardan çanta çalıyordu. nasıl iade etsem sorusu açmıştı, çalma huyunun önüne geçemiyordu.

ayrıca birden etiler'de yaşamaya başlamıştı. uzun zamandır dikkatimi çekiyordu duyuruları. güney afrika'dan kürtaj olup gelmişti, adam onu istemiyordu sonra birden çok zengin bir adamla evlenip bakıcılarla büyüttüğü bir bebeği olmuştu. maldivlere tatile gidiyorum ne alsam gibi duyurular açıyordu. şimdi tek tek bakmıyorum ama hatırladıklarım bunlar.
  • anais  (04.07.20 00:39:04 ~ 01:14:05)
Cepçinin teki bence o.

  • kickboxer  (04.07.20 00:41:20)
bu arada yanıtları şimdi okudum, dolandırıcılık suçlarında cimer'e şikayet gayet sonuç veriyor. kişi/firma hakkında dosya açılıyor ve inceleniyor. para elden verilseydi kanıtlanmazdı ama banka havalesiyle ya da kredi kartı ödemelerinde kanıtlanıyor. tüketici mahkemeleri de aynı şekilde. internetten dolandırıldığınızda, yaptığınız alışveriş kusurlu gönderildiğinde bir şey çıkmaz demeyin.

  • anais  (04.07.20 00:52:40)
İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi +1

aysee ve ikcı nickleri de ona ait +1
  • anais  (04.07.20 01:07:30)
İkcı bu kişiyse hırsızlıktan davası vardı.

Kişilik bozukluğu raporu ile yırtmaya çalışıyor
  • integrative  (04.07.20 01:22:51)
lan ölüyorum bir bardak su versenize desem vermezsiniz :DD Kız yıllardır burada diye, sorunlu olduğunu bile bile basmışsınız paraları :D

  • eazy  (04.07.20 01:34:43)
@eazy dostum ver adresi yarın iki damacana su göndereyim:)

Vallaha bilsem vermezdim, paraya değilde gerçekten o hayvan o durumda ve yardımın boşa gittiğine üzülüyorum
  • birbilsem  (04.07.20 01:44:27)
Biz kendisine ait olduğunu bildiğimiz iki hesabı (market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava ve ikcı) tedbiren kapattık. Bu duyuruyu yukarıya sabitliyoruz, gelip görürse, pek umudum yok ama topladığı parayı kedinin tedavisinde kullandığını kanıtlayabilirse hesabını tekrar açarız.

Ayrıca, ilgili hesapların son login tarihleriyle kendisine konuyla ilgili gönderilen mesajların ve ilgili duyuruya girilen içeriklerin tarihlerinin eşleşmesi nedeniyle bu mesajları ve içerikleri gördüğünü kabul ediyoruz.

Bununla birlikte konu yasal yollara intikal ederse, elimizde kendisiyle ilgili bulunan teknik bilgileri de mahkeme kararıyla paylaşırız.
  • angelus  (04.07.20 08:45:48 ~ 15:25:37)
Müthiş dengesiz bir profil çizen birisi sırf yıllardır duyuru kullanıcısı diye bu şekilde para topladı ya bravo valla. Şaşkınlıkla takip ettim.

  • astrid  (04.07.20 09:51:34)
Bilet satan, yurtdışından geliyorum deyip milleti çarpan, yardım dilenen... Burada cirit atıyorlar sanırım. Çok da sabırlılar. Bayağı bayağı senaryo yazıyorlar.
Ne yapalım şimdi? Bütün insani duygularımızı yitirelim mi? Düşene bir tekme de biz mi vuralım? Bunu mu istiyorsunuz?
Burada öğrencisi var, muhtacı var, acil ihtiyacı olan var. Bir hayıra vesile olalım diyen insanları neden böyle sömürüyorsunuz?
Şimdi amacınıza ulaştınız işte. Bundan sonra kimse zinhar iyilik yapmyacak buradan.
  • Buddrick  (04.07.20 10:51:44)
hahahaha ikcı da mı buymuş? mat reyiz sürekli 1000 lirayla tatil yapmanın, az parayla çok gezmenin hesabını yapardı. bir gün 10 bin lira maaşı olur, ertesi gün işten yakınırdı. böyle tiplerle gerçek hayatta tanışmayı çok isterdim. psikolojileri mi bozuk, nasıl yaşıyorlar, bunları yaparken ne düşünüyorlar vs... çok acayip gerçekten.

  • der meister  (04.07.20 11:25:58)
hirsizliktan davasi varsa bir tane daha olsa ne olacak diye dusunmus de olabilir, ulkenin hali de malum hirsizlik yapsan sirtini sivazlayanlar oluyor. neyse bence birkac gun sonra ortaya cikar, ben tedavi ettirdim der, belge isterler, ha belgeyi alacak ha buraya koyacak falan derken oyalar, sonra da olay unutulup gider.

asiri zeki ve ongorulu (!) bir yatirimciydi, koye yaptirdigi ev ile yuz binlerce lira kar etmisti. rip.
  • anais  (04.07.20 12:00:30)
vay be millet alter egosuna bile hesap açıyor burada, bilemiyorum engellemek o kadar zor mu :D

  • passion rules the game  (04.07.20 12:48:05)
İkcı sürekli çaldığını söylemişti.

  • integrative  (04.07.20 12:55:21)
Eski nicki mza, zamanında da birinden kamp için backpack alıp üzerine yatmıştı diye hatırlıyorum. A perfect lie +1

  • nickimin hakkini veremedim  (04.07.20 13:49:52)
ip adresi , nickler, yazdığı duyurular cepte.

uğraşmak isteyen birisi çıksa da şikayetçi olsa diye geçirmedim değil içimden.

belki bir avukat arkadaş da para göndermiştir olsa ne güzel olurdu ama ya.
  • hem şişko hem deli  (04.07.20 13:55:19 ~ 14:42:29)
ek hesaplar vs. tamam da bir de banka hesabı ismi var.
bu kişiye ulaşmaya çalışmak daha mantıklı değil mi?

  • not dark yet  (04.07.20 14:40:46)
burada yemeksepeti cuzdanima para atar misiniz diye kendine yemek ismarlatip duran bir kadin kullanici daha vardi, birkac yil oluyor. o da ayni kisi olabilir. birkac kisinin yeter demesinden sonra vazgecmisti

edit: bahsi gecen kisi de kendisiymis ahaha
  • anais  (04.07.20 14:43:24 ~ 14:56:00)
www.eksiduyuru.com

Şu da burda dursun.

Kendisi görüldüğü üzere dolandiricilik duyurularina da her iki hesabindan cevaplar vermis.
Ben eskiden var olan mza nickli kadinin bunlarla ayni kişi oldugunu düşünüyorum. O kadin da surekli bir avukat dava meseleleri - cocuk bakiciligi - zenginlik gidip geliyordu.

Duyurumu kadinin adini belirttigim icin hukuki acidan dert olabilir diye silmisler. Ahahaha. Ben yeniden yazmış olayim.
  • a perfect lie  (04.07.20 15:01:28)
Yıllar önce kendini ile para alışverişim olmuştur, sanırım 2014 civarı. Duyuruda ameliyat oldum param kalmadı vs ilaç vs birşeyler paylaşmıştı. O sıra gerek eşim gerek dedem ve ninem için çok hastaneye gittiğimden bir miktar para yolladım. 15 gün sonra ödeyecem dedi tabiki ödemedi :) bana deseki param yok cidden helal edip geçecem ama yok cevap vermiyor sallamiyor vs. O sıra bahçesehirde çocuk bakıyormuş, her neyde bu beni bayağı salladı vs. Bir 6-7 ay geçmiştir, Bende ekside adına dolandırıcı diye başlık açtım tenha bir saatte kimse görmedi yazmadı. Kendisine de haber vs vermedim nerden aklına ettiyse paramı yatırdı. 1 gün sonra başlığı sordu ben yazdım sildim dedim. Her neyse dolandırıcı mı tam emin değilim ama kesinlikle kişilik bozukluğu olduğu kanaatindeyim. Eğe üniversitesi Sosyoloji mezunu ama ABD ye gider, hemşire olur beyaz yakalı yönetici, bazende 600 bin lira parası vardır, 10 Bin lira maaş alır vs vs.

Sanırım sosyal medya hesabı yok, ama beyaz gazete adlı internet üzerinde videosu var. Adı bilgilerin vs paylaşmak hem etik değil hemde yasal değil.

Para yatıran hesaplar bilgin Aydemir'i bulursa en azından olayın aslını öğrenirler. Belki ona farkı birşey söyledi.

Özelden isim ve link istemeyin dava açacaklar varsa mahkeme zaten her türlü bulur.
  • Fritz-X  (04.07.20 15:02:24)
gecen gun aklima takilmisti da dusunup hatirlayamamistim. su birinin cantasini odunc isteyip ustune yatan, zengin bi aileye cocuk bakiciligi yapan kizin nicki neydi diye mza'ydi dogru :) bu da ayni kisi miymis ahaha :)

bu arada kamu spotu olarak: tanimadiginiz insanlara dolandirildiginizi ogrendiginizde uzuleceginiz meblagda paralar gondermeyin. dusurup sokakta kaybetseniz uzulmeyeceginiz kadar filan gonderin. gecmis olsun.
  • in vino veritas  (04.07.20 15:42:32)
cocuk bakicisi olarak calistiranlar hic mi siciline bakmiyor

  • anais  (04.07.20 16:00:01)
In vino veritas in dediği kişi yani mza, market arabasıyla terör .... nickini devrettim diyodu
Bu da mı yalanmış yav
Vay anasini
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (04.07.20 17:17:41)
Rahmetlinin nicki çok sevecendi toprağı bol olsun.

  • protrek  (04.07.20 18:55:22)
bence de dolandırıcı.

  • monkey  (04.07.20 23:07:55)
mza yida bu kullanıyordu doğru çünkü bir dönem yani buradaki ilk yıllarında mesajla çok konusmustuk o dönem nişanlısından ayrıldığı için bunalımdaydı, ama sonralarda psikolojik sıkıntıları davranış ve kişilik bozukluğu olduğunu fark edince mesajlaşmayı kestim. Yardım duyurusunu açtığını sonradan gördüm ama para yollayanlar olduğu için uyaramadım. Zaten duyurularından da belli nasıl birisi olduğu. Belki de isteyerek bu şekilde davranmıyor bilemiyorum.

  • brnbrs  (05.07.20 10:50:35)