Video editleme ustalarına soruyorum? (yardım)

Arkadaşlar 30 dakikalık bir video çekmem gerekiyor. İşle ilgili, tanıtmam gereken ürünler var.

Mesela ben ürünü anlatmaya başlarken o ürünün görseli çıksın ekrana ya tamamen ya da belli bir kısmına, arkadan sesim oynasın vs. Bunun gibi editler yapacağım.

Hangi program önerirsiniz ücretsiz ya da deneme sürümü?

40 yılda bir işim düştü, para veremem.

BONUS: Ayrıca bu işin püf noktaları nedir? Yani ham videoyu çekip üzerinde mi oynama yapmam gerekiyor yoksa bütün olarak düşünüp nerede neyi ne zaman söyleyeceğimi ona göre mi ayarlamam gerekiyor?

Neyi ne zaman soyleyecegini planlayarak cekim yapmana gerek yok. Sen bolca detay goruntu alacaksin. Sonra montaj yaparken sesi ve muzigi koyup, uygun olan goruntulerin uzerine yazilarini yazip isi bitireceksin.

Temel olarak movie maker yeter gibi ama duzgun bi is icin edius-premiere-imovie kullanabilirsin.
  • brkylmz  (27.06.20 21:51:55)
ben olsam şöyle yapardım.
bir defaya mahsus ve acil bir durum varsa eğer,

videonuzu sesli olarak çekin.
bunun dışında da ürün fotoğrafları ve detay fotoğrafları çekin.

sonra verin bir öğrenci sizin için yapsın 50-60 liraya.

programı bulmak, onu çözmek, kırmak vs. uğraşmayın.

not: Yine de bahsettiğiniz şeyleri yapmak zor değil yeni öğrenecek birisi için de.

Camtasia Studio full olarak bulabilirsiniz muhtemeleni bunları yapabilirsiniz onunla.
Vegas gibi, Premiere gibi profesyonel programlar da kullanabilirsiniz.
Mac kullanicisi iseniz final cut pro da kullanabilirsiniz.
  • la traviata  (27.06.20 22:13:24)
Android için Youcut isimli bir program var, hele ki çekimi telefon kamerası ile yapacaksanız tam sizin iş için.

fotoğrafı video haline de donusturebiliyor, ses de ekleyebiliyor kaydettiğiniz ya da hazır ses efektleri, basit görsel efektler ekleyebiliyorsunuz.
  • encokbenisevinnolur  (27.06.20 22:55:56)