cfmoto 150nk - ybr - başlangıç motoru

merhaba, motora yeni başlıyorum, aslında 250'lik bir şeyle başlarım diye düşünüyordum yıllardır, ancak ehliyete yazılıp motorun acemiye ne kadar ağır geldiğini görünce 125-150'lik bir şeyle başlamaya karar verdim gibi.

şu an iki seçeneğim var. biri nispeten temiz bir ybr125 alıp (tercihen yuvarlak kafa) düşük maliyetler ve sağlamlığına güvenerek hem sürmeyi hem ufak tefek tamiri öğreneceğim. bunun avantajı alımda ucuzluk, ybr sağlamlığı ve güvenilirliği, parçası ucuz, her şeyi kolay. ama motordan anlamayan adam statüsünde olduğum için sahibinden çakalları tarafından kazıklanmak, alıp 3 ay sonra aletin dağılması ve şevkin kırılması gibi şeyler yaşamaktan korkuyorum.

ikinci seçenek de cfmoto 150nk, artıları şık görünüş, sıfır olarak alacak bütçem var dolayısıyla içim daha rahat edecek, bir de şehirler arası ybr'den daha rahat gider gibi. bunun da yedek parçasından, servisinden, maliyetlerinden emin değilim.

görüşlerinizi bekliyorum, hangisini önerirsiniz?

2. el bir Yamaha ya da Honda al, bin gez öğren sonra çok zarar etmeden satarsın. Çin malı olarak bildiğimiz markalarda sıfır alıp ikinci el satınca zararın büyük olur, gerek yok.

Çok kısa sürede o da ikinzi el olacak zaten, mağazadaki duruluna aldanma.

YBR 125 ya da CBF 150 olabilir.
  • John Bloor  (19.06.20 11:16:53)