Erkeklere kitap sorusu_ özellikle genç arkadaşlar

EDIT: *****KİTAP OKUMAYI HİÇ SEVMEYEN BİRİNE ÖNERİLECEKTİR*****

16-19 yaş arası yani kabaca lise döneminde okuyup,
vay ne harikaydı, kitap okumayı sevdirdi. (ya da kitap okuma alışkanlığı kazandırmasa bile) çok sürükleyiciydi, hiç unutmuyorum vs dediğiniz kitapları paylaşır mısınız? çıtır çerez kitaplar da olur, şu an beğenmeseniz bile o zaman size süper gelen kitapları merak ediyorum.

en azından kitap sayesinde iyi vakit geçirmesi için bir arkadaşımıza önereceğim :)

teşekkürler.

ince memed. her türlü yaşar kemal, fakir baykurt, cengiz aytmatov kitabı. köy edebiyatı bunlar ama ben çok severdim.

  • diffarentiationation  (07.06.20 14:17:53)
- savaş ve barış (o kadar etkilemiş ki karakterlerin çogu aklımda )
- dorian gray portresi (malum ergenlik dönemleri)
- oblomov
- sineklerin tanrısı
  • deju  (07.06.20 14:19:17)
kuyucaklı yusuf
yeni gelen edebiyat hocası bu kitabı önererek nokta atışı yapmıştı. hiç kitap okumayan yaramaz meslek liseli öğrencileri olarak bayılmıştık

  • MtKrt  (07.06.20 14:19:57)
açlık oyunları serisinin ilk kitabını lisede açılan kitap standından almıştım daha filmi çıkmamıştı. Baya sürükleyici gelmişti. ama şimdi filmini vs izlediyse o tadı vermeyebilir.

  • fezagezgini  (07.06.20 14:26:36 ~ 14:28:13)
Jules verne (orijinal tam metin çeviri tabi)

  • avatar is back  (07.06.20 14:30:53)
dan brown un ve grange in kitaplari bayaa sariyordu. ama en cok hosuma giden yalom un nietzsche ağladığında kitabi olmustu.

  • lycoxin  (07.06.20 14:37:40)
Çoğu kişinin okurken zorlandığı 1800 sayfalık Savaş ve Barış’ın veya 600 sayfalık Oblomov’un 17-18 yaşında birine kitap okumayı sevdireceğini hiç sanmıyorum. Stefan Zweig veya Albert Camus’nün en bilindik kitaplarını önerebilirim, aynı şekilde İnce Memed’i de.

  • sys coyg  (07.06.20 14:39:52)
çavdar tarlasında çocuklar

  • nothing in my way  (07.06.20 14:42:28)
Zweig kitapları. O zamandan hatırladığım bir diğer kitap da kürk mantolu Madonna. Çok klişe olacak ama o zaman sevmiştim

  • westblack  (07.06.20 15:03:28)
hep bilim kurgu klasiklerini okurdum ben. Dune serisi, Vakıf serisi falan.

  • yeteramadenedimherseyi  (07.06.20 15:14:11)
Çok kitap okumayan biri olmama rağmen Olasılıksız kitabını hızlıca bitirmiştim lisedeyken. Sonra Empati'yi de okumuştum galiba ama Olasılıksız baya iyiydi aklımda yer etti. Siyah Kan veya Ölü Ruhlar Ormanı da o zamanlarda baya hızlı okuduğum kitaplardandı.

  • senolll  (07.06.20 15:20:32)
fantastik ve bilim-kurgu edebiyatları. ama babalarını... tolkien, asimov falan yani.

  • alperz  (07.06.20 15:56:00)
Tam o yaşlarda ucuz satan bir kitapçıdan tanımadan bilmeden aldığım bir kitaptı. Muhtemelen ağırlığına göre fiyatı çok ucuz gelmişti de almıştım - Dr. Jivago. Hikayesi ile uzaktan yakından alakam olmasa da garip bir biçimde bende yer eden bir kitap oldu.

  • panamera  (07.06.20 16:56:36)
Harry Potter'a başlamak için yaşı biraz geçmiş gibi ama belki hoşuna gider.
LOTR
Stephen King'in kitapları olabilir.
China Miéville'in türünü tuhaf kurgu olarak adlandırdığı kitapları ilgi çekici olabilir.
George Orwell'dan Hayvan Çiftliği ve 1984
Yevgeni Zamyatin'den Biz
Selçuk Aydemir'in ve Ferhan Şensoy'un kitaplarını da beğenebilir.
Gogol'un öyküleri de eğlencelidir.
  • gadjodilo  (07.06.20 20:13:09)
İhsan Oktay Anar'ın bütün kitapları olabilir. Kısa ve sürükleyici, üstelik kendine has üslubu ile mutlaka ilgisini çekecektir diye düşünüyorum.

  • semyasa  (07.06.20 23:48:59)