adobe premiere 101 - export sonrası audio senkron sorunu

Merhaba, premiere'e yeni başladım.
Basit mp4 dosyalarım var (ekran capture videoları). h264 ile export edin deniyor. deniyorum ama audio senkronu bozuluyor (dosya boyutu nedeni ile bitrate'i 1 yapıyorum, ondan mı oluyor acaba?) google'da bu soruna rastladım, ancak çözümler pek işe yaramadı.

orjinal dosyayı mov yap öyle export et diyen oldu, işe yaramadı.
output'u mpeg2 yap diyen oldu, denemedim ama dosya boyutu çok yüksek olduğu için zaten iyi bir çözüm olmuyor.

Ne önerirsiniz? Çok saçma değil mi, h264 çok yaygın bir format diye biliyorum.
Nerede hata yapıyorum? Sequence settings'im mi yanlış oluyor? Timeframe'e sürükle bırak yapıp "change sequence settings" diyorum.

audio codec'in ne? h.264 dediğin şeyi audio ile alakası yok.

yani olay şöyle: h.264 codec ile videoyu, mesela aac ile de audio'yu sıkıştırıp mp4 container'ına koyabilirsin. ya da mkv container'ına koyabilirsin. ya da sesi hiç sıkıştırmaz pcm koyarsın falansal.
  • alperz  (01.06.20 16:03:57)
.mp4 olan videolarinin uzantisini .dif yapip deneyin.

  • veritaslibertas  (01.06.20 16:09:20)
belki başkasına lazım olur diye yazıyorum. mp4 dosyasını önce handbrake isimli bir program ile constant frame rate'e dönüştürdüm. Sonra bu dosyayı adobe premiere'de direk h264'e export edince audio kayması problemi çözüldü.

  • panamera  (02.06.20 00:40:06)