Kalabalığa maruz kalıyor musunuz hiç?

Şu salgın döneminde mecburen, az da olsa kalabalık ortama girmek zorunda kalıyor musunuz?

Hayır evde tekim, serviste şoför haricinde tekim, ofiste tekim.

  • çılgındünya  (29.05.20 23:42:01)
Metroda fazlasıyla kaldım son gün. Otobüsten iyidir yine de, tıkış tıkış değil ama virüs varsa maske filan dinlememiştir....

  • siyah giyen adam  (29.05.20 23:54:26)
iki buçuk aydır tanımadığım insanların bulunduğu hiçbir ortama girmedim.

  • sckxyss  (29.05.20 23:57:02)
Şanslı azınlık haricinde herkes maruz kalıyor .
Biraz da mecburiyet olarak bakıyorum, aksi halde baştan beri mevcut olan aile bireylerine bulaştırma korkusu devam ediyor .
Mecburen ekmek almaya gidiyorum , mecburen bankaya, hastaneye gidiyorum.

Ailesi ile Evlerinden çıkmayan bir kaç arkadaşım var . Artık bunlar çan eğrisinin en uç noktasında kaldılar bana göre . Öyle bir dünya çoğumuz için geçerli değil .
10 kişi halka kurup çekirdek çay yapan insanlarda görüyoryum .

Üstteki arkadaş , tanımadığım insanların olmadığı ortama girmedim demiş . Mesela , bu oran ülke geneline vursan çok çok düşük .

Tedavisi devam ettiği için hastaneye gitmek zorunda olan ne kadar insan var .
Doğum hastaneleri boş mu sence ,
Mesela hastane Personel ilk baştaki gibi maske bile takmıyor artık emin ol .
Aynı eldivenle kaç ilaç dağıtıyor ? Kaç hastaya temas ediyor ?
Mecburen dediğiniz şeyler herkes için değişiyor . BaZımızın mecburiyetleri çok fazla .
Bence rahatlayın ben öyle yapmaya çalışıyorum .
  • dunyatuhaf  (30.05.20 03:19:47)
Evet, özellikle uzun karantina dönemlerinden önceki alışveriş çılgınlıklarında kalabalıklardan geçmek zorunda kalıyorum. Bu bakımdan, çalıştığım yer sokaklardan daha temiz diye düşünüyorum.
Mesafeye uyan ve maske takan da kalmadı. Dün gençlerin sokağa çıkma günüydü. Baktım da, önlem falan yok.
Umarım artık virüs zayıflama yönünde ilerliyordur.
Ben kronik hastalık vs riskler nedeniyle N95 maske ile dolaşıyorum.
Herkes maske taksa ve burnunu dışarı çıkarmadan taksa, mesela kasada beklerken dibime yapışmasa; herkes tıbbi maske ile daha rahat edecek. Karşısındakini düşünmeyen insanlarla birlikte olunca kendini korumak zorunda kalıyor insan.
  • pro9it9is9  (30.05.20 12:43:11)
Ana caddeye cok yakin bir yerde yasiyorum. Gunun hangi saati ciksam insan akisi var orada. Maalesef yolumu ne kadar uzatip degistirsem de oradan gecmek durumunda kaliyorum, bu nedenle iyi koruyan bir maske takiyorum disarida da.

Alisveriste kicima kadar giriyorlar ama marketler bir suredir asiri kalabalik degil Almanya´da. Ilk ay savasa hazirlik yapar gibi gida aliyorlardi.
  • buf-e kür  (30.05.20 12:45:25 ~ 12:47:29)
Hayır

  • ruhen hastayim ben  (30.05.20 13:11:16)