kedimde son 5 aydır bitmeyen bölgesel tüy dökülmesi hakkında yardım çağrısı

Merhaba. Haziran sonunda 4 yaşına girecek kedim bir süredir hasta ve ne olduğunu bulamıyoruz. ekim ayı gibi sistit oldu, 10 günlük bir antibiyotik tedavisi gördü ve birkaç ay içinde dökülmeler başladı. kedim kara ve teni kağıt gibi oldu, göbeği tamamen çıplaklaştı ve eklemlerinde dökülmeler oldu. dün de yanaklarını yolmuş hep yine teni görünüyor. parazit aşıları ve damlası yapıldı. zaman zaman kortizon da verdiler ama geçmiyor. vitamin eksikliği olabilir dedi veteriner, destekler kullanıyoruz ama hiç iyileşme yok. obsesif dedi veteriner temas etmeden sevin dedi, o da çare olmadı. mamasını yiyor, suyunu içiyor. hipoalerjenik mama kullanıyoruz. iştahında ve enerjisinde hiç problem yok. oyunlarımızda hiç azalma yok. ne olduğunu anlayamıyorum :( bilen yardımcı olursa çok sevinirim. çok çok üzülüyorum elimden bir şey gelmemesine.

Öncelikle, fotoğraf olursa belki daha çok fikir yürütülebilir(Varsa da mobilde olduğum için göremiyorum).

Aklıma mantar geldi. Benim kedimin tedavisi yaklaşık 1,5 yıl sürdü. Neredeyse denenmedik ilaç kalmadı, iyileşemedi. 2 paket Hill's z/d ile iyileşti. Veteriner hekime danışıp deneyebilirsiniz belki.

Bir de acaba stres kaynaklı olabilir mi? Kediler bazen strese girmek için resmen bahane arıyorlar. :/
  • siyah noktali film  (18.05.20 21:43:18)
belki veteriner, ne sorunu olduğunu bulmada yetersiz kalıyordur. veterineri değiştirdiniz mi? yalnızca tek bir veteriner mi gördü?

  • nice tnetennba  (18.05.20 22:27:41)
merhaba, deri hastalıkları için doğal elma sirkesi ve tavuk içerikli mamaları kesmeyi okumuştum. bi araştırın isterseniz. çok geçmiş olsun

  • entellektuelmankurt  (18.05.20 23:35:39)