Askerlik muafiyeti hakkında bir soru

yakın geçmişte majör depresyon yüzünden 30'a yakın farklı antidepresan ve lityum kullanmış birini askere alırlar mı?

Valla hocam kimleri alıyorlar bilsen. Gitmek istersen gidersin herhalde, en fazla silah vermezler. Ama gitmek istemezsen rapor alabilir misin bilmiyorum.

  • plutongezegendegilmi  (14.05.20 20:55:10)
Alırlar

  • gatherer  (14.05.20 20:55:56)
Hâlâ devam eden bir durumsa almama ihtimalleri var. Zaten muayenede soruyorlar kullandığın ilaç var mı, hastalığın var mı, diye. Sizin durumunuzda tek seferde değil de üç yıl kontrol altında tutarak nihai kararı vermeleri de kuvvetle muhtemel.

  • microfiction  (14.05.20 21:13:01)
Askerde en yakın arkadaşlarımdan biri de çeşitli ağır antidepresanlar kullandığını söylemişti yıllar boyunca, psikolojisi de hiç iyi değildi ama yine de alamamıştı muafiyet.
Bahsettiğiniz şahısın durumunu %99,9 muafiyet sebebi olarak görmezler, üstüne bir de RDM damgası yiyip öyle gider askere.

  • captainimsi  (15.05.20 00:50:11)
askerde muafiyet almak için daha fiziksel, görünür bir sorunun olması icap ediyor. göz bozukluğu, kamburluk vs gibi.
psikolojik nedenlerle muafiyet alana hiç rastlamadım.

  • pangea  (15.05.20 10:34:58)