yumurta problemi

merhaba arkadaşlar son zamanlarda kilo almamın üzerine yediklerime dikkat etmeye ve spora başladım. yaklaşık 2 ayda 5 kg civarı verdim. sabahları işe gittiğim için 2 adet yumurta haşlayıp yiyordum fakat bazı yazılarda yumurtanın sarısının yenmemesi gerektiği belirtilmiş. nedir bu işin aslı ? 2 yumurta beni gayet tok tutuyor öğlen yemeğine kadar.

Kalorisi biraz daha fazla oldugu icin sanirim. Sarisini yemeyip cope atiyorlar. Israf. Allah affetsin.

www.facebook.com
  • Kirmizibavul  (12.05.20 10:19:24)
sarısında yağ olduğu için. asıl protein beyazında. ondan öyle diyorlar.

  • jelly bear  (12.05.20 10:25:01)
2 yumurtanin sarisindan gelecek zarara gelene kadar en az 5 milyon sey sayilir.
Balkona cikip kokladiginiz havada iki yumurta sarisindan daha fazla zarar vardir.

O yuzden hicbir sikinti yok.
  • logisticsmanager  (12.05.20 10:26:34)
O yumurta sarisi yemeyen adamlar cips, cikolata falan yiyorlar gayet de.
Cöpe falan atmayin, yazik.

  • chitosan  (12.05.20 10:58:28)
canan karatay der ki yumurtanın sarısı piştiğinde trans yağ meydana gelir. bu yüzden böyle kayısı gibi yi diyo. sadece beyazını yeme diyo. proteini alabilmen için yağ da lazım diyo.

böyle şeyler din gibi, tek şeye inanıp onunla yolculuğa çıkmak gerekiyo.
  • allineed  (12.05.20 10:59:13 ~ 10:59:48)
1 yumurta sarısı günlük kolestrol miktarının neredeyse %70’i. Aşırı gereksiz bir şey. Ağzıma sürmem.

  • catch the arrow  (12.05.20 11:04:28)
Merak ettiğim bir konuydu. Sayenizde okumuş oldum. www.healthline.com

Şu grup dışında faydalıymış: People with familial hypercholesterolemia may need to avoid eggs.

Dışarıdan kolesterol gelince karaciğer dışarıdan gelen miktada daha az kolesterol basıyormuş. Kontrollü deneylerde kalp hastalıklarına olumsuz etkileri görülmemiş.

Tok tutması, beyne ve göze faydaları, bir ton besin barındırması falan hep artıları.
  • le jeune turc  (12.05.20 11:43:33)
Konuyla alakalı examine.com yazısı;
examine.com

Bazi insanlara kalsak yumurta zararli, süt ürünü zararli, et zararli, karbonhidrat zararli...
Sabah aksam marul yiyelim.
  • logisticsmanager  (12.05.20 11:49:24)
Yumurta sarısına zararlı diyenler zamanında zeytinyağı değil margarin yiyin diyordu. Sanırım yeterli cevap olmuştur.

  • mekaniker  (12.05.20 16:08:45)